Pomiń menu

Sprzątanie świata w Obierwi i Aleksandrowie

Sprzątanie świata w Obierwi i Aleksandrowie

Dzień Ziemi uczciliśmy sprzątaniem naszej okolicy. Akcję organizujemy co roku od 2018 i we współpracy z sołtysami Obierwi i Aleksandrowa, którzy aktywnie działają w stowarzyszeniu "Projekt Radomir". W minioną sobotę dołączyli też do nas leśnicy z Lasów Państwowych Nadleśnictwa Ostrołęka.

W dwie godziny akcji zebraliśmy ponad trzydzieści pełnych worków śmieci, kilka opon, metalowy pojemnik, koło od roweru, plastikowe części z samochodów… Najwięcej było oczywiście butelek: plastikowe po tanim winie, szklane od piwa… i plaga szklanych „małpeczek”.

Nagroda

Cieszy wysoka frekwencja dzieci i młodzieży w akcji. Czy to jednak dzieci powinny sprzątać po dorosłych!? Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali prezenty – gadżety podarowane przez Nadleśnictwo Ostrołęka i słodkości ufundowane przez sołtysa wsi Aleksandrowo.

Podziękowania
Akcję przygotowali sołtysi: Aleksandrowa – Kamil Stepnowski, Obierwi – Robert Niedzwiecki. Ogromne podziękowania dla Przemka Grabowskiego za transport i zbiórkę worków oraz dla radnych sołeckich z Aleksandrowa: Grażyny Laski i Tomasza Kubeł za pomoc przed wydarzeniem i w jego trakcie. Dziękujemy redaktorowi „Wieści Gminnych” – Antoniemu Kustuszowi – za odwiedziny i uwiecznienie naszych działań, oraz dyrektor ze Szkoły Podstawowej w Obierwi – Agnieszce Szczubełek.

Worki na odpady zmieszane i rękawiczki dostarczył nam Urząd Gmina Lelis, natomiast worki do odpadów segregowanych i odbiór tego wszystkiego, co zebraliśmy, zapewnił Zakład Gospodarki Komunalnej gminy Lelis.