Pomiń menu

Druga część warsztatów recyklingowych

Druga część warsztatów recyklingowych

Choć pogoda nie sprzyjała, w sobotę 12 czerwca odbyła się druga część warsztatów recyklingowych w Żydowie. Polegały na malowaniu przez dzieci cementowych figurek, które powstały na pierwszych zajęciach. Spotkania zorganizowało KGW Żydowo.

Dzieci i młodzież szkolna wykazały się ogromną kreatywnością podczas warsztatów – samodzielnie decydowali o kształtach figurek, a później wykonywali je według własnych pomysłów. Za materiał twórczy służyły znoszone ubrania, rajstopy i butelki. Każdy z uczestników warsztatów zabrał do domu pięknie pomalowane ozdoby ogrodowe.

Impreza była długo wyczekiwana i pozwoliła dzieciom poczuć atmosferę wspólnoty, utraconej w dobie pandemii. Takie twórcze warsztaty mogliśmy zorganizować dzięki udziałowi w akcji Masz Głos Fundacji Stefana Batorego. W imieniu organizatorów dziękuję wszystkim osobom, które pomogły przy prowadzeniu warsztatów, oraz tym, które ofiarowały swoją pomoc w pozyskaniu materiałów recyklingowych potrzebnych do wykonania figurek. Efekty pracy możemy podziwiać w fotorelacji.

Zobacz relację z pierwszej części warsztatów.