Pomiń menu

Ostatnie dni wniosków do budżetu

Ostatnie dni wniosków do budżetu

Chcielibyśmy bardzo podziękować wszystkim za udział w spotkaniu konsultacyjnym dotyczącym budżetu obywatelskiego, które mieliśmy przyjemność poprowadzić w naszej gminie.

Na spotkaniu był obecny Wójt, Urzędnicy i Iwona Janicka, koordynatorka akcji Masz Głos, która przyjechała specjalnie do nas z okolic Poznania. Omawialiśmy krok po kroku, czym jest budżet obywatelski, dlaczego powstał i z jakimi formalnymi aspektami się wiąże. Bardzo ważny punkt dyskusji stanowiła wymiana informacji i poglądów na temat dotychczasowego przebiegu tego procesu w gminie Wielka Nieszawka i nie tylko tutaj.

Terminarz

Przypominamy, że 30 czerwca upływa termin składania propozycji zadań do budżetu obywatelskiego. Cały czas można składać wnioski, dlatego zachęcamy mieszkańców do kontaktu z nami, bądź Urzędem Gminy. Zależy nam, żeby informacja o budżecie obywatelskim trafiała do jak najszerszego grona odbiorców. Zainteresowanym możemy bezpośrednio przekazać ciekawy zestaw ulotek, które pomogą zgłębić wiedzę nie tylko o budżecie obywatelskim, ale też prawach przysługujących mieszkańcom.

Izabela Augustyniak
Michał Dąbrowski