Pomiń menu

Spotkanie mieszkańców z Burmistrzem Konstantynowa Łódzkiego

Spotkanie mieszkańców z Burmistrzem Konstantynowa Łódzkiego

Już we wtorek 8 czerwca zapraszamy na spotkanie z Burmistrzem Konstantynowa Łódzkiego, Robertem Jakubowskim. Zaczynamy o 16:00 w Ośrodku Nad Stawem.

Warto przyjść na spotkanie, by usłyszeć o planach Miłośników Przyrody na najbliższe działania, m.in. o pikniku integracyjnym.

Miłośnicy Przyrody to nieformalna grupa mieszkańców ul. Józefów w Konstantynowie Łódzkim, która zaprasza do swojego grona kolejne osoby zakochane w przyrodzie. Będą mogły zaangażować się w akcję ekologiczną „Podejmujemy wyzwanie, uruchamiamy ratowanie”.

Przyroda łączy i mobilizuje
W ciągu ostatnich lat na osiedlu Józefów przybyło dużo nowych, napływowych mieszkańców. Zaczęliśmy zastanawiać się, co nas łączy, a nie dzieli, i w rozmowach z mieszkańcami dostrzegliśmy, że łączy nas miłość do przyrody, ekologii, działań związanych z ochroną środowiska. Coraz większym problemem jest przesadna konsumpcja napędzająca problemy z odpadami, które czasami są rzucane „byle gdzie”. Stąd pomysł, by podjąć wyzwanie międzypokoleniowe. „Podejmujemy wyzwanie uruchamiamy ratowanie” – mówi Jolanta Ograbek, liderka projektu.