Pomiń menu

Czas na integrację

Czas na integrację

Nie samym sprzątaniem Wolontariat WPN żyje, choć w ostatnim czasie głównie na takich działaniach się skupiamy. W sobotę 10 lipca wolontariusze i członkowie ich rodzin spotkali się na ognisku.

Ognisko zorganizował Wielkopolski Park Narodowy na terenie stacji turystycznej Osowa Góra. Nie obyło się bez tradycyjnego pieczenia kiełbasy! Na stołach pojawiły się też przygotowane przez wolontariuszki i wolontariuszy domowe specjały: słone i słodkie wypieki, przetwory warzywne i owoce. Czas spędziliśmy nie tylko na degustacji, ale też na rozmowach i sportowej aktywności. Szczególnie dzieci mogły spożytkować swój nadmiar energii. Delektowaliśmy się ciszą, śpiewem ptaków i ciepłą pogodą. Mogliśmy wreszcie dłuższą chwilę pobyć razem.

Tymczasem Jaś…

Jedynie Jasiek nie wytrzymał. W pewnym momencie zauważyliśmy, że… zbiera śmieci na parkingu. Choć wydawało się, że miejsce jest pozbawione śmieci, chłopiec zebrał co nieco, mimo że w tym miejscu ustawiono kilka koszy na odpadki! „Czego Jaś się nie nauczy…”. Nasz Jaś już się nauczył!

"Czego Jaś się nie nauczy...". Nasz Jaś już się nauczył!

Podziękowania

Podczas tego spotkania podziękowaliśmy pani Małgorzacie Bręczewskiej, pełniącej w Wielkopolskim Parku Narodowym funkcję kierownika ds. udostępniania parku, za współpracę z Wolontariatem WPN. Pani Małgorzata brała udział w powstawaniu Wolontariatu, często pojawiała się podczas organizowanych przez nas działań, służyła życzliwą pomocą. Zmienia plany zawodowe, ale liczymy na dalszą współpracę. Dziękujemy!