Pomiń menu

Wracamy do dawnych spraw

Wracamy do dawnych spraw

Jak chyba każdy, nie lubimy niezałatwionych spraw. Rok temu nasi wolontariusze z patrolu WPN odkryli olbrzymie ilości śmieci zalegające w lesie w najbliższym otoczeniu szpitala w Ludwikowie. Jak dziś wygląda sytuacja?

Szpital jest częścią Wielkopolskiego Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii. Znajduje się w urokliwym miejscu na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego, podlega Samorządowi Województwa Wielkopolskiego.

Zobaczcie nagranie, co nasi wolontariusze zlokalizowali przed rokiem w Parku:

We wrześniu ubiegłego roku nasi przedstawiciele spotkali się z wojewódzkimi samorządowcami i przedstawili problem. Do tej pory interwencja nie przyniosła skutku. Po roku wróciliśmy w to miejsce. Odpady budowlane, szkło, różnego rodzaju sprzęty i śmieci bytowe nadal zalegają, co więcej – odpadów przybyło.

Mamy obszerny materiał z ponownych oględzin terenu – zobaczcie fragment zarejestrowanego przez nas wideo:

Będziemy ponownie interweniować u podmiotów odpowiedzialnych. Nie możemy zrozumieć, że taki stan rzeczy jest tolerowany! Wideo zostanie przekazane jako załącznik do pisma, które Wolontariat WPN skieruje do odpowiednich władz. O wynikach tych kolejnych interwencji będziemy informować. Trzymajcie kciuki za powodzenie naszych działań!