Pomiń menu

Dzień bez telefonu zamyka nasze działania projektowe

Dzień bez telefonu zamyka nasze działania projektowe

Po raz kolejny nad działaniem projektowym w ramach akcji Masz Głos 2021 zbierały się deszczowe chmury, jednak i tym razem udało nam się zrealizować spotkanie w pięknym słońcu.

W sobotę (21 sierpnia) spotkaliśmy się na świetlicy wiejskiej w Fiszewie. Południe spędziliśmy bez używania telefonów komórkowych. Serdeczne podziękowania dla każdego, kto tego dnia wypowiadał słowa „odłóż ten telefon”.

Spotkanie rozpoczął krótki kurs tańca. Następnie przystąpiliśmy do kursu robienia macram, w trakcie którego każdy uczestnik mógł stworzyć pamiątkowy listek. Korzystając z ładnej pogody, wyciągnęliśmy koce i rozłożyliśmy gry planszowe. Dorośli zdecydowanie i jednogłośnie stwierdzili, że to dziwne uczucie zagrać w planszową grę, a nie rzucać wirtualną kostką w internecie. Na zakończenie wszyscy zgromadzili się przy wspólnym ognisku i poczęstunku. O słodkości – watę cukrową i popcorn – dbał Sołtys Sołectwa Karczowiska Górne – Adam Becmerowicz.

Serdecznie dziękujemy Sołtysowi Fiszewa – Marcie Kotłowskiej – za przygotowanie sobotniego dnia bez telefonu i wszystkim obecnym, zaangażowany w organizację. Jako że było to ostatnie działanie w ramach akcji Masz Głos 2021, serdecznie dziękujemy wszystkim wspierającym nasze działania – w szczególności sołectwu Fiszewo i sołectwu Karczowiska Górne za wzorową współpracę. Mamy nadzieję, że tych kilka działań pozwoliło pokazać, jak ważna jest integracja i wyjście ze strefy życia wirtualnego.