Pomiń menu

Piknik rodzinny przestrzenią dla mieszkańców

Piknik rodzinny przestrzenią dla mieszkańców

Piknik gminny daje wiele możliwości. Jakich? Zajrzyjcie do gminy Wielka Nieszawka.

Piknik rodzinny to czas spotkań, zabawy, integracji, ale też  świetna okazja do rozmowy z mieszkańcami. Niedawne piątkowe popołudnie spędziliśmy na wymianie informacji ze wszystkimi, którzy odwiedzili nasze stoisko na pikniku. Postanowiliśmy zorganizować przestrzeń do dyskusji na tematy nam szczególnie bliskie – budżet obywatelski i fundusz sołecki.

Przygotowaliśmy materiały informacyjne dotyczące funkcjonowania programów partycypacyjnych na terenie gminy Wielka Nieszawka i broszury edukacyjne przygotowane przez Fundację Batorego w ramach akcji Masz Głos. Dużym zainteresowaniem cieszyła się ankieta przygotowana specjalnie na tę okazję. Jej wyniki pomogą podsumować nasze działania w akcji Masz Głos, ale również spojrzeć z innej perspektywy na problematykę tych funduszy.

Od początku naszych działań widzimy, jak wiele jest do zrobienia, a rozmowy, które dotychczas przeprowadziliśmy, tylko utwierdzają nas w tym przekonaniu. Wiemy na pewno, że nie ma lepszej promocji tych środków niż bezpośredni kontakt z mieszkańcami i to przede wszystkim powinien być kierunek zmian.

Piątkowe popołudnie spędzone na pikniku dało nam mnóstwo radości, a duże zainteresowanie mieszkańców i szerokie spektrum dyskusji – wielką satysfakcję. Cieszymy się, że świadomość obywatelska w gminie Wielka Nieszawka ciągle się rozwija, a mieszkańcy są bardzo otwarci na nowe inicjatywy.

tekst i foto.: Iza Augustyniak, Michał Dąbrowski, Piotr Rumiński