Pomiń menu

Tydzień Praw Dziecka w Koninie

Tydzień Praw Dziecka w Koninie

Skąd wziął się pomysł na temat Tygodnia Praw Dziecka w Koninie? Opowiadamy drogę M-Lab: od pomysłu do działania. Finał wciąż przed nami!

Pierwsze spotkanie zespołu projektowego

Na początku była u nas chęć pokazać – jak inne grupy w programie, że samorząd to żywa idea  Zaplanujemy i zrealizujemy działanie, które odpowie wprost na jeden z problemów młodzieży, opowiedziany nam podczas spotkań w ramach Europejskiego Tygodnia Młodzieży w Koninie.

Na warsztatach akcji Masz Głos

Potem uczestniczyliśmy w warsztatach, zorganizowanych na początku września w ramach spotkania regionalnego. Spotkaliśmy wielu ciekawych, pełnych pasji ludzi z innych organizacji. Odwiedziła nas m.in. Babka od histy. Były emocjonujące dyskusje, wymiana refleksji z innymi uczestnikami, poszerzanie horyzontów i zdobywanie nowych doświadczeń. Dziękujemy naszej koordynatorce, Iwonie Janickiej, za taką możliwość.

Praca wre

W międzyczasie nieprzerwanie trwały prace nad nowym projektem, który wkrótce uruchomimy. Działania mamy już zaplanowane, umowy, formularze i zasady przygotowane, plan promocji opracowany. Dopinamy ostatnie szczegóły.

Zdradzamy jednak, że…

planować wcale nie jest tak łatwo. Łamaliśmy sobie nad tym głowy podczas spotkania z naszą koordynatorką. Wywróciliśmy całe nasze dotychczasowe myślenie do góry nogami, ale wszystko wyszło na dobre. Pogłębiliśmy rozumienie problemu i dzięki temu spojrzeliśmy inaczej na możliwe rozwiązania. Nudno nie jest! Iwona i Zuza – dziękujemy za pomoc.

Już wkrótce organizujemy Tydzień Praw Dziecka w Koninie

Gdy wiosną tego roku rozmawialiśmy z młodzieżą w ramach Europejskiego Tygodnia Młodzieży, usłyszeliśmy, że młodzi chcą więcej przestrzeni do wyrażania własnych opinii. Nie chcą wykładów, chcą dyskusji. Chcą rozmawiać o swoich problemach i jak sobie z nimi radzić. Mają swoje zdanie i nie boją się poruszać trudnych tematów. Sami są dla siebie skarbnicą wiedzy i doświadczeń. Umieją słuchać siebie nawzajem i chcą dzielić się, wymieniać tym wszystkim w swoim gronie i z innymi, jednak najchętniej bez udziału dorosłych.
Wsłuchaliśmy się w ich potrzeby, dlatego szykujemy już jesienny jesienny cykl spotkań „Tydzień Praw Dziecka”, który zrobimy razem z młodzieżą ze wszystkich szkół podstawowych i ponadpodstawowych w Koninie. Skupimy się nad tematem praw dziecka i realizacji Konwencji Praw Dziecka w mieście i w szkole.
Zobacz więcej wniosków o miejscu spotkań w Koninie, tolerancji w Polsce, perspektywach dla młodych w Koninie, możliwościach zarabiania pieniędzy: https://m-lab.konin.pl/chcemy-wiecej-przestrzeni-do…