Pomiń menu

Społeczna aleja darów natury

Społeczna aleja darów natury

W piątek i w sobotę 8-9 października pracowaliśmy społecznie nad przygotowaniem terenu pod naszą aleję darów natury. Dwanaście osób czyściło wyznaczony teren z krzewów, starych konarów i gałęzi oraz innych niepotrzebnych roślin. Gdy przyszliśmy na miejsce, ogarnęło nas zwątpienie, czy damy radę z ogromem prac, które nas czekają. Ale już po pierwszym dniu wiedzieliśmy, poradzimy sobie, w grupie jest siła. Zaczyna być pięknie, otoczeni kolorami jesiennych liści mieniących się w słońcu pracujemy z dużą przyjemnością. Po skończeniu projektu na pewno będziemy kontynuować działania, już mamy plany.

W sobotę 16 października ramach warsztatów „Zielono mi” w grupie dziewięciu uczestniczek wymieniałyśmy się ciekawymi informacjami na temat roślin jadalnych i ich własności leczniczych. Nasza Kasia omówiła rośliny zakupione w ramach projektu „Społeczna aleja darów natury”. Poznałyśmy też dwie aplikacje, które służą do identyfikacji roślin. Następnie poszłyśmy na spacer do lasu, doświadczając kąpieli leśnej i zapoznając się z dwiema lekturami:
„Japońska sztuka czerpania mocy z przyrody”, Shinrin Yoku
„Uzdrawiająca moc lasu, lecznicza energia drzew”, Clemens G. Arvay

Polecamy i zapraszamy na kolejne warsztaty z Kasią za tydzień w sobotę 23 października do Miejskiej Biblioteki Publicznej w „Kanzas”, 10:00-13:00.