Pomiń menu

Wysprzątany las w Kobyłce

Wysprzątany las w Kobyłce

Pod koniec września Stowarzyszenie Educentrum Kobyłka już drugi raz zorganizowało Akcję Sprzątania Lasu na terenie dzielnic Zalasek i Piotrówek w Kobyłce. Wydarzenie miało charakter społeczny - bo skoro razem mieszkamy, razem działamy, razem mamy głos.

Akcja była jednym z zadań w projekcie ,,Razem w Polsce”, realizowanym dzięki dofinansowaniu Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu i wsparciu akcji Masz Głos. Zaangażował się też samorząd lokalny Kobyłki w zapewnienie środków do sprzątania lasu: rękawic, worków, kontenera. Wydarzenie zrelacjonował Polsat, dzięki nawiązaniu współpracy z Fundacją Czysta Polska.

Z efektami

Wydarzenie rozpoczął krótki wywiad burmistrzyni – Edyty Zbieć, o znaczeniu czystości lasów i świadomości mieszkańców Kobyłki na ten temat. W przedsięwzięciu uczestniczyło 46 osób – zarówno dorosłych, jak i dzieci. Wszyscy uczestnicy akcji dostali koszuli i upominki. Mimo zmiennej pogody tego dnia (18 września), udało się z powodzeniem doprowadzić akcję sprzątania lasu do końca. Efekt? 49 worków z odpadami zebranych w ciągu 3 godzin.

Fetowanie

Na koniec wspólnego sprzątania lasu było ognisko integracyjne w Leśniczówce Horowa Gora – Nadma. Była to świetna okazja, by porozmawiać, poznać potrzeby mieszkańców, nawiązać dialog z władzą samorządową i popularyzować ekologię wśród społeczności Zalaska i Piotrówka.

Jesteśmy bardzo dumni, że nasza społeczność lokalna chętnie włącza się w inicjatywy lokalne.  Młode pokolenie ma szansę uczyć się dobrych nawyków i mieć wpływ na czystość na swoim terenie. Podczas wspólnego ogniska integracyjnego udało Nam się wypracować cele na przyszły rok, zaplanować działania dla społeczności Zalaska. W kolejnym roku chcemy ponownie powtórzyć wydarzenie.