Pomiń menu

Nasze KGW w finale Mistrzów Agro

Nasze KGW w finale Mistrzów Agro

Jeszcze do wtorku 16 listopada możecie zagłosować na nasze KGW "Społeczność Holendry" w konkursie Mistrzowie Agro. To największy plebiscyt wiejski i rolniczy.

Nnasze KGW „Społeczność Holendry” działa tak prężnie, że może ucieszyć i zawstydzić niejednego burmistrza czy wójta. Dziewczyny mogą się pochwalić nie tylko organizacją imprez, ale i pozyskiwaniem funduszy z m.in. Urzędu Marszałkowskiego na siłownię na świeżym powietrzu, z której już korzystamy. Dzięki nim mamy też śliczny zielony przystanek, na który pozyskały pieniądze z Fundacji Santander Bank Polska „Tu mieszkam, tu zmieniam EKO”, podobnie jak na liczne imprezy od Starostwa Powiatowego, indywidualnych sponsorów i darczyńców. W kalendarzu cyklicznych imprez KGW są: „Dzień Sąsiada”, Turniej Plażowej Piłki Siatkowej, Święto Pieczonego Ziemniaka połączone z konkursem „Dyniowe Cudaki”, Mikołajki dla dzieci, Sprzątanie lasu Paprockiego czy dbałość o boisko i altanę.

Mało kto wie, że w grudniu minie rok, odkąd członkinie Koła założyły wolontariat i przez sześć dni w tygodniu docierają z jedzeniem i ubraniami do potrzebujących z gminy Zapolice. Dlatego warto na nie oddać głos.