Pomiń menu

Zielona Sala dla Puszczykowa

Zielona Sala dla Puszczykowa

14 listopada złożyliśmy w imieniu mieszkańców Puszczykowa wniosek online do Budżetu Obywatelskiego na realizację inicjatywy "Zielona Sala – altana do realizacji zajęć na świeżym powietrzu". Trzymajcie kciuki za powodzenie projektu!

Nasz projekt ma ułatwić realizację zajęć na świeżym powietrzu w szczególności dla dzieci i młodzieży pobliskiej szkoły, przedszkola, a także zajęć dodatkowych m.in. w ramach świetlic. Z pewnością zmieni to jakości życia społeczności lokalnej, która dostanie więcej możliwości spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu bez względu na warunki pogodowe i przy wykorzystaniu walorów miasta. Zielona Sala będzie idealnym miejscem do spędzenia czasu w pięknym Puszczykowie blisko drzew, zieleni i przyrody.

Ważny punkt Puszczykowa
Miejsce to może się stać dodatkowym punktem na mapie Puszczykowa, w którym będzie można zrobić różnego typu zajęcia. Wyobrażamy sobie, że Sala będzie otwarta dla różnych grup – dzieci, młodzieży, dorosłych – dla każdego, kto chce aktywnie spędzać czas, brać udział w różnych wydarzeniach. W tej chwili brakuje w Puszczykowie obiektu do realizacji zajęć na świeżym powietrzu, więc nasza propozycja takiego miejsca z pewnością byłaby dla mieszkańców dużą atrakcją i miejscem regularnie wykorzystywanym.

Czyste powietrze zachętą
Spędzaniu czasu na świeżym powietrzu sprzyja skuteczność działań władz miasta Puszczykowa i jego mieszkańców na rzecz ograniczenia smogu. Przeszkodą nie będą też ważne warunki pogodowe – nawet w przypadku deszczu aktywności będą mogły być kontynuowane. Podczas realizacji zajęć na terenie rekreacyjno-sportowym będzie można chwilowo schronić się nawet w przypadku przelotnego deszczu, a później kontynuować zajęcia. Organizatorzy zajęć nie raz borykali się z „ratowaniem” notatek lub tabeli rozgrywek, np. podczas turnieju Mölkky. Będzie to też dobre miejsce na zjedzenie posiłku, odłożenie torby.

Przeznaczenie Zielonej Sali
To tylko kilka z pomysłów, do których może się przydać takie miejsce:

  • zajęcia aktywizujące dla dzieci, młodzieży i dorosłych, w tym seniorów,
  • kino plenerowe,
  • zajęcia dydaktyczne, w szczególności z pobliskiej szkoły oraz przedszkola,
  • zajęcia świetlicowe,
  • zajęcia harcerskie,
  • zajęcia integracyjne dla grup, w tym klas,
  • uroczystości okolicznościowe,
  • spotkania na potrzeby organizacji rozgrywek sportowo-rekreacyjnych,
  • rozgrywki i spotkania planszówkowe,
  • inne aktywne spędzanie wolnego czasu

Obiekt pozwoli na organizację zajęć dla ok. 32-36 osób. Sugerowana lokalizacja to teren rekreacyjno-sportowy przy bocznym wejściu do hali widowiskowo-sportowej.

Więcej szczegółów przy kolejnej okazji, która mamy nadzieję, że będzie nam dana. Jeśli inicjatywa przejdzie pozytywnie weryfikację formalną, każdy z mieszkańców będzie mógł głosować już od północy 13 grudnia do 2 stycznia 2022.