Pomiń menu

Sportowa wigilia w Aleksandrowie

Sportowa wigilia w Aleksandrowie

Trwa okres podsumowań w akcji Masz Głos. Jednak nie samą akcją żyje Radomir, bo działanie to dla nas normalność. Idą święta, więc czas na świąteczne wydarzenia!

Za nami kolejne świetne wydarzenie! W sobotę 11 grudnia na placu wiejskim w Aleksandrowie było kolorowo, aktywnie i sportowo! Wigilia na SPORTOWO 2021! To już tradycja, która co roku cieszy się dużym zainteresowaniem. Jest to wspólne przedsięwzięcie sołtysa Aleksandrowa wspieranego przez Stolarczyk Family, Biegam Bo Lubię Ostrołęka i stowarzyszenia Projekt Radomir.

Było więc bieganie nad Omulew i z powrotem (do wyboru 5 i 10 km), morsowanie i wspólne ubieranie choinki. Pyszna zupka na rozgrzanie, chlebek wiejski, kiełbaska z grilla, smakołyki, ciasto i cukierki. Mikołajów było kilku, ale jeden z nich wręczył grzecznym dzieciakom prezenty. Dla odważnych smakoszy był też deser, czyli śledzik – surströmming (szw. kiszony śledź); to szwedzka potrawa ze sfermentowanych śledzi bałtyckich. Kilku śmiałków dało radę i spróbowało tej aromatycznej potrawy. Wszyscy dobrze się bawili, bo pozytywnej energii nie brakowało uczestnikom.

Wesołych Świąt życzymy wszystkim uczestnikom akcji Masz Głos! Działajmy dalej!