Pomiń menu

FIFA XBOX w Lelisie

FIFA XBOX w Lelisie

To była ostatnia inicjatywa Radomira w 2021. Przerwa świąteczna zachęciła, by zorganizować wydarzenie dla dzieci i dorosłych. Skoro dużo osób gra na konsolach, Turniej XBOX FIFA 2020 CK-BiS Lelis był atrakcyjną propozycją dla mieszkańców naszej gminy.

Dwa telewizory, dwie konsole, dwie kategorie i 20 graczy spotkało się w czwartek 30 grudnia na sali widowiskowej CK-BiS w Lelisie. Od godz. 9:00, systemem każdy z każdym, rywalizowała grupa do lat 16. Emocji nie brakowało, więc i kibice dali z siebie wszystko. Po zestawieniu wyników z tabeli sędziowie przedstawili wyniki:
I – Karol Stolarczyk Aleksandrowo pkt. 18, bramki 41:2
II – Adam Stolarczyk Aleksandrowo pkt. 15, bramki 36:4
III – Konrad Zyśk Kurpiewskie pkt. 12, bramki 20:22

Po 12:00 na telewizyjnych boiskach zagrali panowie w wieku 16 i starsi. Tutaj też widać było, że pad i konsola są im bliskie, bo niejeden zaskoczył przeciwnika fajnym trikiem piłkarskim. Szybkie granie na ekranie zakończyło się w tej kategorii następująco:
I – Arek Rudzik Łęg Starościński, pkt. 18 (29:4)
II – Konrad Staśkiewicz Łęg Starościński ,pkt. 15 (21:5)
III – Jakub Staśkiewicz Łęg Starościński, pkt. 12 (20:10)
Widać tu, że na konsoli XBOX Łęg Starościński przoduje, a Polska będzie jeszcze mistrzem świata.

Żeby emocji nie było za mało, na ekranie spotkali się mistrzowie dwóch kategorii. Karol Stolarczyk (Paris Saint-Germain F.C.) kontra Arek Rudzik (FC Barcelona). Panowie trzymali długo kibiców w napięciu. Rozstrzygnięcie nastąpiło w , gdy Karol zdobył dwie bramki. Mistrz nad mistrzami FIFA 20 XBOX w gminie Lelis to Karol Stolarczyk z Aleksandrowa.

Puchary i medale ufundowało Centrum Kultury – Biblioteki i Sportu w Lelisie, natomiast drobne nagrody rzeczowe lokalne firmy: Bajerant Serwis GSM, U Tereski, Studio Justyś Haircut, stowarzyszenie Projekt Radomir oraz Kamil Stepnowski – Radny Gminy Lelis.
Pomysłodawcą imprezy był Jakub Staśkiewicz z nieformalnej grupy Kurpie na Luzie. Fantastycznie, że są młode osoby, którym chce się chcieć. Wielkie gratulacje i podziękowania za udział dla wszystkich uczestników.