Pomiń menu

Skutecznie interweniujemy w sprawie śmieci

Skutecznie interweniujemy w sprawie śmieci

Dzięki interwencji naszych wolontariuszy zniknęło aż 27 ton odpadów poremontowych, budowlanych i kilka kontenerów posegregowanych odpadów z terenu przy szpitalu w Ludwikowie. Szpital należy do Wielkopolskiego Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii.

O problemie informowaliśmy w sierpniu 2020. Interweniowaliśmy w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego i w dyrekcji WCPiT. Rok później ponowiliśmy apele o jak najszybsze usunięcie śmieci, które zagrażały zdrowiu i życiu ludzi oraz zwierząt. W październiku 2021 śmieci ostatecznie zostały usunięte, a niedawno otrzymaliśmy dane na temat ich ilości.

Jak wyglądało miejsce przez nas odkryte, można zobaczyć na filmie:

Historię naszej batalii o przywrócenie należytego stanu terenu administrowanego przez szpital, a znajdującego się w sercu Wielkopolskiego Parku Narodowego, dokumentowaliśmy na naszej stronie. Bardzo się cieszymy z takiego obrotu sprawy. Nasze interwencje odniosły skutek! Jak do tej pory, to nasz największy sukces (zwłaszcza jeśli mierzyć go w tonach). Dziękujemy wszystkim zaangażowanym stronom za współpracę. Nareszcie przyroda może nieco odetchnąć!

Teren przy szpitalu w Ludwikowie został posprzątany.
Usunięto 27 ton odpadów pobudowlanych i kilka kontenerów posegregowanych odpadów.
Wcześniej zalegały tam ogromne ilości różnego rodzaju odpadów: gruz, szkło, opakowania szklane i plastikowe, złom, odpady szpitalne, sprzęt AGD i inne.