Pomiń menu

Działo się w naszym Kole!

Działo się w naszym Kole!

Jesteśmy w gronie nominowanych do nagrody Super Samorząd 2021! Zobaczcie nasze niedawne aktywności.

#MAMYmająGŁOS

W listopadzie 2021 spotkałyśmy się w Klubie Kobiet KGW „Łapianka na obcasach”, aby zaplanować inicjatywę #MAMYmająGŁOS. W ramach funkcjonującego w GminaŁapyPunkt Wsparcia Lidera CUS Łapy uczestniczyła w nim Katarzyna Łotowska – pierwsza prezeska, a obecnie członkini Zarządu Ośrodek Wspierania Organizacji Pozarządowych – OWOP. Koordynuje także projekty, jest doradczynią, konsultantką, trenerką II st. Stowarzyszenie Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP, ekspertką Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL. Na spotkaniu była też prezeska działającego przy Dwójeczka Promująca Zdrowie Przedszkole – Stowarzyszenia „Nasze Łapy- Twoja przyszłość”, animatorka Wiejski Dom Kultury w Łapach- Szołajdachczłonkinie Zarządu Stowarzyszenia Inicjatyw Artystycznych „Stacja ŁAPY” (w budowie), członkowie Kolej na Łapianki -zespół folklorystyczny /Gmina Łapy/, członkinie naszego Koła, mieszkanki okolicznych miejscowości, czyli mamy dzieci uczęszczających na zajęcia do WDK Łapy Szołajdy.

Spotkanie było dobrą okazją do lepszego poznania się. Wymieniałyśmy się doświadczeniami i pomysłami. Pogłębiliśmy wiedzę o zasadach funkcjonowania organizacji pozarządowych i uświadomiliśmy sobie, jak duży wpływ możemy mieć na to, co dzieje się wokół nas. W grupach pracowaliśmy nad pomysłami na inicjatywy odpowiadające na potrzeby nasze i naszych dzieci. Nie brakowało tematów do rozmowy i moglibyśmy tak debatować bez końca. Dla naszego KGW takie spotkanie to dodatkowe doświadczenie podczas udziału w akcji Masz Głos – cieszymy się, że dałyśmy przestrzeń Mamom do wyrażenia swoich potrzeb i oczekiwań, bo #MamyMająGłos

Dziękujemy uczestniczkom spotkania – wpadajcie do nas częściej! Grupy z tak ogromną energią i zapałem do działania chyba jeszcze nie miałyśmy! Dziękujemy Katarzynie Łotowskiej za poprowadzenie warsztatu, a koordynatorce łapskiej Akademii Lidera – pani Agnieszce Otapowicz z zaufanie i organizację spotkania.

Katalog usług społecznych w naszej gminie poszerza się, a społecznicy stają się widoczni. Brawo Centrum Usług Społecznych w Łapach! Działamy dalej! W drużynie siła!

Mamy działają!

W listopadzie Mamy Wolontariuszki ruszył do działania wraz z akcją „ŁAPY wolontariusze” – #MAMYmająGŁOS. Pomagały w kiermaszu i licytacjach stroików. Dziękujemy Wam za wspólny czas! Stroiki można było nabyć na kiermaszach i licytacjach Fundacja Naszpikowani.