Pomiń menu

Sprzątanie w otulinie Wielkopolskiego Parku Narodowego

Sprzątanie w otulinie Wielkopolskiego Parku Narodowego

Miejscowości Krosinko i Ludwikowo w gminie Mosina są w bezpośrednim sąsiedztwie granicy Wielkopolskiego Parku Narodowego. Mimo że jest to już nasza trzecia większa akcja w tej części parkowej otuliny, wciąż odkrywamy zaśmiecone miejsca.

Znaczna część śmieci, sądząc po ich charakterystycznych cechach czy datach na opakowaniach, jakie znajdowaliśmy, przeleżała nawet kilkadziesiąt lat! Współczesne śmieci to w przeważającej części butelki i puszki po alkoholu.

 

W stosunkowo niewielkim czasie wolontariusze zebrali 42 120-litrowe worki odpadów oraz gabaryty! Na szczęście mogliśmy je przewieźć dzięki uprzejmości Artura, naszego wolontariusza i właściciela firmy Król Artur kowalstwo artystyczne, który użyczył w tym celu swojej ciężarówki. Śmieci odebrał od nas Mateusz Fabisiak – Sołtys Krosinka i Ludwikowa, za co bardzo dziękujemy.

Wstępnie razem zaplanowaliśmy kolejną, zakrojoną na większą skalę akcję na tym (niestety bardzo zaśmieconym) terenie. Cieszymy się, że udało nam się nawiązać współpracę z przedstawicielem lokalnego samorządu. Mamy nadzieję, że uda się wspólnie przeprowadzić większą akcję sprzątania razem z mieszkańcami Krosinka i Ludwikowa.