Pomiń menu

Rusza cykl sportowo-rekreacyjny w Katowicach

Rusza cykl sportowo-rekreacyjny w Katowicach

Jakość życia mieszkańców zależy głównie od nas samych. Czujemy się gospodarzami naszego miasta, dlatego bierzemy sprawy w swoje ręce i zapraszamy 24 kwietnia na bieg wokół Uroczyska Buczyna, na Nordic Walking i bieg dla najmłodszych.

Nasze dotychczasowe wieloletnie zaangażowanie społeczne na rzecz mieszkańców dzielnicy Ligoty i Panewnik jest nierozerwalnie związane z budowaniem społeczeństwa obywatelskiego poprzez różne formy aktywności. Proponowane przez nas działania są okazją do integracji lokalnej społeczności tych wszystkich, którym przyświeca jeden cel – działać i zarażać aktywnością innych.

„Najtrudniejsze jest zdecydowanie się na działanie. Reszta to już tylko kwestia wytrwałości” (Amelia Erhart)

„Aktywuj się w Ligocie” to projekt proobywatelski, zapoczątkowany przez mieszkańców skupionych wokół Inicjatywy Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby oraz Stowarzyszenie Kuźnia Inicjatywa Obywatelskiej, która jest pomysłodawcą tego projektu. Podmioty te wspólnie, w ramach serwisu Kokociniec.pl, zaczęły angażować mieszkańców w różne projekty społeczne i wspierać ich w edukacji obywatelskiej. Tylko ludzie świadomi będą rozumieć i uznawać interesy wspólnoty, czuć się współodpowiedzialnymi za rozwój społeczności, do których należą, i aktywnie uczestniczyć w realizacji wspólnych celów. Świadomy obywatel wie, że będzie miał korzyści, gdy społeczność, do której należy, będzie się rozwijała.

„Aktywuj się w Ligocie” – Bieg na Kokocińcu to pierwsza inicjatywa, która zapoczątkuje cykl działań sportowo-rekreacyjnych na rzecz mieszkańców Ligoty oraz Panewnik! Pierwsze wydarzenie już 24 kwietnia.