Pomiń menu

Pierwsza „Olimpiada bez granic”

Uczestnicy Olimpiady bez barier stoją na wspólnym zdjęciu na sali sportowej

W tym roku udział w akcji Masz Głos rozpoczęliśmy od bardzo ważnego dla nas wydarzenia - "Olimpiady bez granic". Zrobiliśmy ją dla dzieci z niepełnosprawnościami.

Była to pierwsza tego typu impreza w naszym mieście i spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem. Konkurencje dostosowaliśmy do możliwości uczestników. Można było wziąć w nich udział samodzielnie lub przy pomocy opiekuna. Żeby zostać Olimpijczykiem, wystarczyło wystartować w jednej konkurencji, ale mało kto na tym poprzestał. Nie było żadnej rywalizacji, jedynie dobra zabawa. Każdy z uczestników już na starcie otrzymywał medal, dyplom pamiątkowy i bogaty pakiet startowy.

Od razu z sympatią do Olimpiady

Nie mieliśmy żadnych problemów z pozyskaniem sponsorów. Pomysł okazał się tak trafiony, że otwierał nam każde drzwi. Jest to istotne, ponieważ nie musieliśmy szukać innych środków na realizację wydarzenia.

Do udziału w Olimpiadzie zaprosiliśmy przedstawicieli samorządu gminy i powiatu –  w tym roku w charakterze gości. Oczywiście mieliśmy sprawdzonych Partnerów: Śremski Sport i stowarzyszenie Runner’s Power, bo wierzymy, że razem można więcej.

Klucz w różnorodności

Ciekawostką był pokaz gry w boccię, dyscyplinę paraolimpijską przypominającą popularne boule. Dzieci mogły spróbować tej gry. Zadbaliśmy o urozmaicenie całej imprezy: były balony, malowanie twarzy i wizyta strażaków. A wszyscy uczestnicy mogli dowolną techniką pokolorować żółwia, z tych obrazków powstanie kronika wydarzenia. Usłyszeliśmy wiele ciepłych słów i podziękowań. I wiemy, że było warto. Ta impreza wejdzie na stałe do kalendarza wydarzeń w naszym mieście.