Pomiń menu

Szkolimy się!

Szkolimy się!

21 czerwca w siedzibie dyrekcji Wielkopolskiego Parku Narodowego odbyło się spotkanie wolontariuszy ze strażnikami Parku.

Spotkanie prowadził komendant Mariusz Gerlof. Opowiedział uczestnikom historię straży Parku, jakie ma ona uprawnienia i umocowania prawne. Była też mowa o zakazach obowiązujących w parkach narodowych i rezerwatach przyrody oraz działaniach strażników podejmowanych w celu ochrony parku, a także procedur stosowanych wobec osób, które łamią przepisy, popełniają wykroczenia czy przestępstwa.

Otrzymaliśmy wiele cennych wskazówek, jak zachować bezpieczeństwo podczas akcji czy patrolu Wolontariat WPN, komu i w jakiej formie zgłaszać rozmaite problemy czy nieprawidłowości. Pojawiła się też kwestia rozwoju współpracy Wolontariatu WPN ze strażą Parku. Podczas przerwy był czas na mniej formalne rozmowy. Na koniec zostaliśmy wyposażeni w pakiet przydatnych informacji, w tym numery ważnych telefonów. W spotkaniu uczestniczyli również pozostali członkowie straży Parku: Paweł Zaremba, Daniel Raszke i Szymon Ferens.
Dziękujemy!