Pomiń menu

Wizyta gości z USA

Wizyta gości z USA

Mieliśmy wyjątkowych gości ze stanu Iowa i Chicago. Po tym, jak odwiedzili duże miasta w Polsce: Toruń, Warszawę, Poznań, Częstochowę, nie zabrakło im chęci, by odwiedzić  Lubliniec, a przy tym naszą gminę - Pawonków.

Nasz Klub Seniora został zaszczycony wizytą gości z USA. Pani wójt zaprosiła ich jeszcze do Muzeum Paleontologii w Lisowicach.

Delegacja ze Stanów Zjednoczonych wzięła też w obchodach Dni Seniora Aktywnego w w Koszęcinie, zorganizowanych w siedzibie Narodowego Zespołu Pieśni i Tańca. Było tam też 45 członków naszego Klubu Seniora, Joanna Wons-Kleta, wójt gminy Pawonków i przewodnicząca Rady Gminy – Iwona Pawełka-Lewandowska. Obchody uświetnił występ narodowego Chóru Ukrainy im. G. Wierowki i Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. W Koszęcinie również wzięła udział delegacja z USA pod przewodnictwem pani .