Pomiń menu

Aktywnie na drodze do stworzenia II Miejsca Aktywności Mieszkańców w Krakowie

Aktywnie na drodze do stworzenia II Miejsca Aktywności Mieszkańców w Krakowie

Jeśli znacie nasze działania, wiecie, jak bardzo lubimy krakowski Zwierzyniec. Las Wolski i nieodległy Sikornik, tworzące zielone serce Dzielnicy VII.

To właśnie w tym miejscu regularnie wspinamy się, spacerujemy, prowadzimy gry terenowe i warsztaty rękodzieła z uczestniczkami i uczestnikami naszych zajęć.

Wiele osób wie również, że (choć nie jako Stowarzyszenie Zacięcie, ale jako po prostu Ula i Bożena – mieszkanki Kozłówka) przez ostatnie półtora roku współtworzyłyśmy pierwsze krakowskie Miejsce Aktywności Mieszkańców w Krakowie, Osiedle na Kozłówce.

Nie powinno zatem nikogo dziwić, że po zakończeniu projektu finansowanego w ramach Aktywnych Obywateli (miejsce prowadzone jest dalej przez tego samego operatora, ale zmieniło się jego finansowanie na miejskie) i przeprowadzce z Kozłówki, naszym marzeniem i celem stało się włączenie naszego Stowarzyszenia w tworzenie w Krakowie sieci MAMów. Aby zwiększyć skuteczność działań, nasz pomysł zgłosiłyśmy do akcji Masz Głos, wiedząc, że to tu uzyskamy niezbędne wsparcie (i niepowtarzalny zastrzyk motywacji do działania od Homo Faber).

Pierwszy etap naszych działań posumowało spotkanie z Przewodniczącym Rady Dzielnicy VII, które doszło do skutku 15 września 2022. Szczęsny Filipiak (przewodniczący Rady Dzielnicy VII), podobnie Artur Buszek (wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa) rozumieją sens powstawania w Krakowie kolejnych MAMów, a znając specyfikę naszej organizacji, dostrzegają to, co i my – że nie ma lepszej dzielnicy na drugi MAM niż Dzielnica VII Zwierzyniec, Kraków.

Mamy nadzieję, że przy wsparciu Fundacji Biuro Inicjatyw Społecznych, radnych i Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia już niedługo będziemy mogli świętować (poprzedzone diagnozą potrzeb mieszkanek i mieszkańców) otwarcie drugiego MAMu w Krakowie.

Fot. Optymistycznie patrzymy w przyszłość ze szczytu Kopca Józefa Piłsudskiego

PS. Spotkanie z przewodniczącym Rady Dzielnicy VII na tyle się przedłużyło, że oczywiście zrobienie zdjęcia ze spotkania wypadło wszystkim z głów.