Pomiń menu

Zielone Piaski oficjalnie otwarte!

Zielone Piaski oficjalnie otwarte!

W sobotę 1 października oficjalnie otworzyliśmy nasz społeczny ogród na bielańskich Piaskach. Nie zabrakło ciekawych spotkań, rozmów i niespodzianek.

W przecięciu zielonej wstęgi – sekatorami i nożycami, skoro ogród – wzięli udział: Burmistrz Dzielnicy Bielany Grzegorz Pietruczuk, zastępca Burmistrza Włodzimierz Piątkowski, radny Krystian Lisiak, członkowie Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej Piaski C, dyrektor i nauczyciele Przedszkola nr 308 w Warszawie. Na uroczystości nie zabrakło Olgi Książek i Joanny Grockiej-Leśniak z Urzędu Dzielnicy Bielany, które pomagały w realizacji projektu. Słowom uznania za ten projekt towarzyszyły liczne prezenty – inicjatorki projektu: Katarzyna Rospędowska i Joanna Baranowska – otrzymały pisemne podziękowania, a także książki i… zioła. Te ostatnie trafiły również do rąk wszystkich obecnych na otwarciu osób – opiekunów grządek i mieszkańców osiedla. Ponadto Krystian Lisiak wraz z Włodzimierzem Piątkowskim posadzili w ogrodzie rośliny podarowane przez Stowarzyszenie Razem dla Bielan. Potem przyszedł czas na zaplanowane punkty programu: rozmowa z Agnieszką Kuczmą o pierwszym bielańskim ogrodzie społecznym Modraszka, warsztat „Zdrowa gleba – zdrowi my”, przeprowadzony przez Annę Danylczenko z Fundacji Grunt od Nowa (zrealizowanie tego spotkania było możliwe dzięki mikrograntowi pochodzącemu z akcji Masz Głos), a także animacje Przedszkola nr 308 i warsztaty z tworzenia bomb nasiennych.

Wszystko, co się wydarzyło do tej pory, udowadnia nam, że ten projekt jest niezwykle potrzebnym i trafionym pomysłem. Ogród stwarza fundament pod sąsiedzkie działania, oferuje nową piękną przestrzeń, integruje i spaja. Oby jego magia trwała. Niech się zieleni!