Pomiń menu

Śniadania Obywatelskie

Śniadania Obywatelskie

Jak namówić mieszkańców na rozmowy na trudne tematy, a w czasach kryzysów przybywa ich lawinowo? Fabryka Inicjatyw Obywatelskich „Łączy nas Iława” zaprosiła mieszkańców swojego miasta na cykl Śniadań Obywatelskich.

Śniadania odbywały się w soboty, w różnych lokalizacjach, na różne tematy, każde z inną wiodącą grupą mieszkańców – w tamtym roku odbyło się osiem Śniadań, cztery w ramach akcji Masz Głos. Dotyczyły np. relacji z uchodźcami z Ukrainy, oferty spędzania czasu wolnego dla młodych, jaką ma miasto, współpracy międzypokoleniowej. Śniadania były świetną okazją do zacieśnienia więzi – była joga, wspólne gotowanie i przede wszystkim rozmowy. Zaangażowały się w nie lokalne władze – organizacyjnie i udziałem. Dla nich Śniadania były ciekawą formą konsultacji z mieszkańcami, a część potrzeb, które wypłynęły w trakcie spotkań, zostanie przedstawiona w formie wniosków do budżetu obywatelskiego zgłaszanych w 2023 roku.

Fabryka Inicjatyw Obywatelskich „Łączy nas Iława” i władze Iławy są laureatami nagrody Super Samorząd za organizację cyklu Śniadań Obywatelskich.