Pomiń menu

Na Dzień Kreatywności przyjedźcie do Krosna

Na Dzień Kreatywności przyjedźcie do Krosna

W piątek 21 kwietnia jest światowy Dzień Kreatywności i Innowacji. Fundacja GraTy przygotowała wyjątkowy event na krośnieńskim rynku.

Światowy Dzień Kreatywności i Innowacji, obchodzony corocznie 21 kwietnia, ma na celu zachęcanie do twórczego myślenia oraz poszukiwania nowych, innowacyjnych rozwiązań. To dzień, kiedy propagowane są nowoczesne i oryginalne pomysły. Szczególnie młodych ludzi warto zachęcać do używania wyobraźni i wymyślania nowych rzeczy. Tylko w ten sposób nasz świat będzie się cały czas rozwijać.

Fundacja GraTy wraz z Krośnieńskim Ruchem Miejskim, grupą filmową ViArt, działaczkami i działaczami z Obudźmy Miasto przygotowała wydarzenie na krośnieńskim rynku. Warto przyjść tutaj 21 kwietnia w godzinach 15:00-19:00. Będzie strefa gier bez prądu, gdzie organizatorzy udostępnią gry parkowe, bitewne i planszówki, a wieczorem odbędą się pokazy filmowe, na których będzie można poznać twórczość ViArtów. Z kolei twórcy Obudźmy Miasto zadbają o spokój ducha uczestników wydarzenia w strefie chilloutu.

W trakcie całego wydarzenia podczas kawiarni obywatelskiej będzie można podzielić się pomysłami na działania. Na ich podstawie Fundacja GraTy będzie kreować kolejne projekty, inicjatywy i eventy.

„Dołączcie do nas, świętujmy razem ten dzień”, zachęca Damian Piórko Ziemba z Fundacji GraTy.