Pomiń menu

Żarty na bok, a w Białobrzegach śmieci do worków!

Żarty na bok, a w Białobrzegach śmieci do worków!

W prima aprilis Inicjatywa Białobrzegi (woj. mazowieckie) na serio zadbała o czystą okolicę i w silnej grupie przeprowadziła porządki. To pierwsza taka ich akcja.

Wraz z ochotnikami, których było wielu, grupa Inicjatywa Białobrzegi zebrała 57 worków śmieci i lodówkę. Nawet pogoda z nimi była.

„Byliśmy nad jeziorami białobrzeskimi, przy ulicy Łąkowej, w lesie przy ulicy Polańskiej za targowiskiem i na Mikówce. Po dzisiejszej akcji wiemy, że musimy i chcemy ją powtórzyć, a następnie znowu powtórzyć. Wiemy też, że wolelibyśmy nie musieć sprzątać naszego miasta. A to już w naszych rękach, rękach mieszkańców. Wiecie, że jak nie będziemy śmiecić, to będzie czyściej”, mówią inicjatorzy akcji.

Wiosenne porządki zrobione, ale na tym nie koniec. Grupa zachęca, aby po postu nie śmiecić i być czujnym, gdy robią to inni. „To miasto to nasze wspólne miejsce, natura nas tutaj gości, razem zadbajmy o to, co wokół nas. Dziękujemy za wspólne rozmowy o mieście. Dziękujemy, że przyszliście! Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach Inicjatywy Białobrzegi.”