Pomiń menu

Co się działo na białobrzeskim rynku

Co się działo na białobrzeskim rynku

29 kwietnia był Międzynarodowym Dniem Tańca. Inicjatywa Białobrzegi razem ze Szkołą Tańca "Kosmos" zorganizowała wydarzenie "tańczMY NA REKORD". Była to część ogólnopolskiej akcji #tańczMY, organizowanej przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Świętowaniem Dnia Tańca mieszkańcy i mieszkanki Białobrzegów rozpoczęli majowy weekend. Były pokazy taneczne grup szkoły tańca Kosmos, ogłoszenie wyników i rozdanie nagród w tanecznym konkursie plastycznym, warsztaty z tańca robota, wspólna zabawa z dobrą muzyką i – gwóźdź programu – ustanowienie białobrzeskiego rekordu tanecznego.

To pierwsze takie wydarzenie, ale organizatorzy wiedzą, że impreza będzie cykliczna, bo zainteresowanie mieszkańców i gości odwiedzających miasto było duże. Taniec robota wykonało 118 osób! Od najmłodszych przedszkolaków, przez dzieci i młodzież, aż po dorosłych – wszyscy wspólnie.

„Takie inicjatywy dają radość, zarażają pasją i jednoczą nas wszystkich. Pokazują potencjał, jaki drzemie w mieście i jak oddolnie grupa <zapaleńców>, może robić ciekawe rzeczy dla lokalnej społeczności. Już dziś zapraszamy do Białobrzegów nad Pilicą”, mówi Michał Rzeczkowski z Inicjatywy Białobrzegi.

Białobrzeskimi partnerami tej tanecznej uczty był Powiat Białobrzeski. Całe wydarzenie wsparli także lokalni przedsiębiorcy.