Pomiń menu

Pracowity kwiecień w Oborach!

Pracowity kwiecień w Oborach!

W Dzień Ziemi (22 kwietnia) mieszkańcy wsi Obory zebrali się przy świetlicy wiejskiej, aby wspólnymi siłami oczyścić tereny przyległe do dróg przechodzących przez wieś. Worków ze śmieciami było bardzo dużo. Akcję zakończyło wspólne ognisko z kiełbaskami. „Wszystkim, którzy byli gotowi do wspólnego działania, oraz tym, którzy ramię w ramię posprzątali naszą wieś – serdecznie dziękujemy” (sołtys, Rada Sołecka i KGW Podkowianki w Oborach);

Pod koniec kwietnia odbyło się pierwsze z trzech zaplanowanych spotkań dla seniorów w ramach programu Fundacji Biedronki. To była chwila na rozmowy sąsiedzkie i z przyjaciółmi. Organizatorzy spotkania zaprosili też ekspertów od pielęgnacji skóry, którzy w krótkim wykładzie opowiedzieli, jak ważny jest ruch i odpowiednia dieta.

KGW Podkowianki w Oborach włączyło się w program grantowy Mondi Świecie – Wspieramy lokalnie, w ramach którego chcą stworzyć plac zabaw dla dzieci z ich wsi. Na projekt można zagłosować tylko do 8 maja – więcej na profilu Koło Gospodyń Wiejskich „Podkowianki” w Oborach na Facebooku.