Pomiń menu

Kwietnik to nie śmietnik

Kwietnik to nie śmietnik

Pod tak chwytliwym i łatwym do zapamiętania hasłem Zadbana Mszana - uczestnik akcji Masz Głos - przeprowadza swoje działanie, które polega na zagospodarowywaniu miejskich kwietników. Do tej pory „służyły” one jako kosze na śmieci.

Do akcji zostali zaangażowani mieszkańcy Mszany Dolnej, którzy chętnie przyszli pomagać w oczyszczaniu kwietników, wypełnianiu ich ziemią i sadzeniu kolorowych roślin. „Dzięki grantowi* mogliśmy zrealizować ten pomysł w 100%. Kupiliśmy sadzonki, które ozdobiły około 60 kwietników w naszym mieście. Mieszkańcy zaangażowali się w działania, przekonali się, że to od nich zależy nasze najbliższe otoczenie”, mówią inicjatorzy przedsięwzięcia.

Dzięki akcji „Kwietnik to nie śmietnik” mieszkańcy Mszany Dolnej zobaczyli, jak duży mają wpływ na wygląd miasta, poczuli sens i moc działań proekologicznych. Efekty ich wspólnej pracy można podziwiać w centrum miasta i przy ul. Matejki. Organizatorzy mają nadzieję, że akcja pobudzi także do działania miejskie służby i zwróci uwagę na konieczność dbania o przestrzeń publiczną i estetykę miasta. „Niech się kwieci i cieszy oczy mieszkańców i turystów.”

*Działanie jest finansowane w ramach projektu „Eko-świadomi młodzi obywatele Małopolski” z grantu od Fundacji Horyzont 360 w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy.

Fot. z profilu Zadbana Mszana