Pomiń menu

Śniadanie Obywatelskie w Chrapowie

Śniadanie Obywatelskie w Chrapowie

„Nareszcie mieszkańcy otwierają się” - mówi Aleksandra Weselska-Pollo po Śniadaniu Obywatelskim, które zorganizowała dla mieszkańców i mieszkanek Chrapowa.

To było pierwsze Śniadanie Obywatelskie w Chrapowie. Towarzyszyło Dniu Integracji Rodzin, zorganizowanym przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i Sołectwo Chrapowo. Frekwencja dopisała!

Dla sołtyski Śniadanie było okazją do rozpoczęcia rozmów z mieszkańcami na temat ich potrzeb. Seniorzy stwierdzili, że nie brakuje im współpracy między pokoleniami. Dzieci, że w parku jest nierówna ścieżka i źle się biega na lekcjach WF. Wielu, że droga do sąsiedniej wsi Jagów jest jak szwajcarski ser, a potrzebują jej na co dzień. Na dalszym etapie będzie ankieta, która pozwoli głębiej wniknąć w potrzeby mieszkańców. Sołtyska planuje ją na niedzielę po mszy dożynkowej, gdy będzie też obiad dziękczynny.

Przyjemne z pożytecznym, a nawet zaskakującym – podczas Śniadania pojawiała się Ewa Faściszewska, też związana z akcją Masz Głos, z alpakami!