Pomiń menu

Mamy dla Was nową publikację! Tym razem przeczytacie o inicjatywie lokalnej.

Jeśli macie pomysł na działanie i chcecie zrealizować go wspólnie z władzami – to Inicjatywa lokalna jest właśnie dla Was. Jest to taki model współpracy, w którym obie strony – społeczność oraz władze – dają coś od siebie. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o inicjatywie lokalnej, zajrzyjcie do naszej nowej publikacji.

W broszurze INICJATYWA LOKALNA, czyli jak wspólnie z władzami pracować nad swoimi pomysłami, przeczytacie o tym, czym jest inicjatywa, jak ją zrealizować, co możecie zrobić w ramach tego narzędzia i co jest do tego potrzebne. Przeprowadzimy Was krok po kroku przez konieczne procedury.

Tymczasem na zachętę prezentujemy przykłady sukcesów naszych uczestników, którzy podjęli się realizacji inicjatyw lokalnych:

  • W Mielnie Pyrzyckim (woj. zachodniopomorskie) mieszkanki i mieszkańcy odnowili przystanek autobusowy, zasadzili rośliny i ustawili ławki we wsi. Urząd Gminy zapewnił m.in. sadzonki roślin.
  • Mieszkańcy i mieszkanki Tarnowskiej Woli (woj. łódzkie) zbudowali boisko do siatkówki plażowej i ułożyli kostkę wokół świetlicy. Potrzebne materiały dostarczył urząd gminy, prywatni sponsorzy i młodzież dzięki składkom.
  • W Puszczykowie (woj. wielkopolskie) zbudowano plac zabaw i rekreacji. Mieszkańcy i mieszkanki opracowali projekt, kupili piasek do piaskownicy i uporządkowali teren. Gmina przekazała środki na materiały i specjalistyczne prace. Do akcji włączyli się członkowie OSP i harcerze.
  • W Opolu w dzielnicy Nowa Wieś Królewska dzięki zaangażowaniu deskorolkowców powstał skatepark. Rada dzielnicy zapewniła projekt i pokryła część kosztów budowy, mieszkańcy i mieszkanki wykonali prace oraz znaleźli sponsorów na pozostałe wydatki.

Broszura do obejrzenia tutaj INICJATYWA LOKALNA, czyli jak wspólnie z władzami pracować nad swoimi pomysłami