Pomiń menu

Masz głos on tour: Nasielsk – 29 maja 2009

 

W miniony piątek, 29 maja, w Nasielsku odbyła się zorganizowana przez Stowarzyszenie Europa i My debata poświęcona lokalnym problemom. Tematem debaty była ochrona środowiska i wygląd gminy Nasielsk. W debacie wziął udział burmistrz Bernard Dariusz Mucha, mieszkańcy gminy i uczniowie tamtejszych szkół, którzy przedstawili wyniki ankiety przeprowadzonej wśród mieszkańców. Był tam obecny także przedstawiciel organizatorów akcji „Masz głos, masz wybór”.

Burmistrz Nasielska podpisał deklarację, w której zobowiązał się do realizacji postulatów związanych z ochroną środowiska, a następnie odniósł się do wyników ankiety. Podkreślał rolę działań obywatelskich w kształtowaniu wizerunku gminy. Zaapelował do mieszkańców o większe zaangażowanie w rozwiązywanie problemu, będącego tematem debaty: bez ich pomocy samorząd nie będzie w stanie efektywnie dbać o estetykę miejscowości. W swoim wystąpieniu sparafrazował słowa Johna Kennedy’ego: „Nie pytaj, co Nasielsk może zrobić dla ciebie, zapytaj, co ty możesz zrobić dla Nasielska”.

W burzliwej momentami dyskusji padły, między innymi, pytania o plany budowy ścieżek rowerowych, przyszłe umiejscowienie schroniska dla bezdomnych zwierząt, czy kwestie remontu mieszkań komunalnych.

Moderatorem debaty był Hieronim Wawrzyński, dziennikarz „Wieści Podlaskich” i uczestnik akcji „Masz głos, masz wybór” z Białegostoku.

Więcej o działaniach Stowarzyszenia Europa i My – tutaj

Więcej relacji z wizyt koordynatorów akcji u jej uczestników – tutaj