Pomiń menu

Warsztaty w Strękowej Górze – 20 czerwca 2009

 

W ubiegłą sobotę (20.06) w siedzibie Lokalnej Organizacji Turystycznej Brama na Bagna w Strękowej Górze odbył się pierwszy z 3 zaplanowanych w czerwcu warsztatów regionalnych w ramach akcji „Masz głos, masz wybór”. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele siedmiu organizacji uczestniczących w naszej akcji z terenu województwa podlaskiego i mazowieckiego. Zostaną one wymienione w dalszej części tekstu.

Podczas spotkania rozmawialiśmy o dotychczasowych działaniach zrealizowanych przez organizacje, których przedstawiciele gościli w Strękowej Górze. Największym problemem okazało się angażowanie mieszkańców. Wspólnie próbowaliśmy wypracować sposoby radzenia sobie z przeszkodami pojawiającymi się podczas akcji. Dzięki szczegółowej analizie sytuacji w gminie Grabów mogliśmy na konkretnym przypadku zastanawiać się nad przyszłymi metodami przezwyciężania podobnych przeszkód.

Specjalnym gościem naszego spotkania był wójt gminy Zawady – Paweł Pogorzelski.

Jako organizatorzy bardzo dziękujemy Alicji Mystkowskiej z Lokalnej Organizacji Turystycznej Brama na Bagna za gościnę i pomoc w przygotowaniu spotkania.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele następujących organizacji:

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Strękowa Góra – Zawady – zobacz profil
Piaseczyńska Grupa Obywatelska – Piaseczno – zobacz profil
Stowarzyszenie Dyliżans Kulturalny – Białystok – zobacz profil
Stowarzyszenie Federacja Zielonych w Białymstoku – Białystok – zobacz profil
Stowarzyszenie Grabo – Grabów nad Pilicą – zobacz profil
Stowarzyszenie Przyjaciół Niewodnicy – Turośń Kościelna – zobacz profil
Stowarzyszenie Radzyminskie Forum – Radzymin – zobacz profil