Pomiń menu

Masz głos on tour: Kętrzyn – 22 września 2009

 

Tym razem odwiedziliśmy mazurskie i podlaskie organizacje. Podróż rozpoczęliśmy od wizyty w Kętrzynie. Na miejscu przywitała nas piękna słoneczna pogoda – kętrzyńska złota jesień w całej okazałości. Mazury o tej porze roku okazały się bardzo gościnne.

Pierwszą organizacją na naszej trasie było Stowarzyszenie ABAKUS. Wczesnym popołudniem 22 września pojawiliśmy się w jego siedzibie znajdującej się w centrum Kętrzyna. 

Przy okazji spotkania z Bogusławą Saik i Robertem Jastrzębskim  mieliśmy okazję poznać pozostałych członków oraz członkinie stowarzyszenia. Podczas rozmowy dowiedzieliśmy się wiele na temat trudnej sytuacji Kętrzyna (jeden z najwyższych wskaźników bezrobocia w Polsce) i działań ABAKUSA. Stowarzyszenie oprócz akcji Masz głos, masz wybór realizuje inne, bardzo pożyteczne dla społeczności swojego miasta projekty.

W trakcie wizyty spotkaliśmy się również uczniami z gimnazjalnego kółka dziennikarskiego, którym z wielką przyjemnością opowiedzieliśmy o tym czym jest akcja, co do tej pory osiągnęliśmy i jakie mamy plany na przyszłość.

Niestety, przed wyjazdem nie zdążyliśmy obejrzeć kętrzyńskich fontann – ich liczba średnio przypadająca na jednego mieszkańca podobno znacznie przewyższa krajową normę:)

Więcej o działaniach Stowarzyszenia ABAKUS – tutaj

Więcej relacji z wizyt koordynatorów akcji u jej uczestników – tutaj

Kolejnym etapem naszej mazurskiej podróży była stolica polskiego country – Mrągowo. Relacja niebawem!