Pomiń menu

Pępek Europy – podsumowanie

Zapraszamy na konferencję prasową organizacji zrzeszonych w Koalicji 7 czerwca, podczas której ZAPREZENTUJEMY RAPORT PODSUMOWUJĄCY REALIZACJĘ SPOŁECZNEJ KAMPANII PROFREKWENCYJNEJ "PĘPEK EUROPY" oraz PRZEDSTAWIMY POSTULATY ZMIAN W PRAWIE WYBORCZYM MOGĄCE WPŁYNĄĆ NA WYŻSZĄ FREKWENCJĘ.
 
Data: 29 października 2009 r. (czwartek), godz. 13.00
Miejsce: Nowa siedziba Fundacji FOR, Al. Szucha 2/4 lok. 20 (klatka A, piętro I), Warszawa

Kampania "Pępek Europy", realizowana przez Koalicję 7czerwca przed tegorocznymi wyborami do Parlamentu Europejskiego była niezwykłą akcją angażującą liczne organizacje pozarządowe, szkoły, uczelnie wyższe, grupy nieformalne oraz media lokalne i ogólnopolskie.

W raporcie, który zostanie zaprezentowany podczas konferencji, przedstawione zostały szczegóły organizacji ogólnopolskiej kampanii na rzecz zwiększenia frekwencji w Eurowyborach, a także wyniki badań opinii publicznej przeprowadzonych po zakończeniu kampanii.

Istotną częścią raportu są rekomendacje dotyczące propozycji zmian w polskim prawie wyborczym. Niektóre z nich są już przedmiotem prac sejmowej Komisji Nadzwyczajnej zajmującej się ordynacją wyborczą.

W konferencji udział wezmą:

Alicja Defratyka
(Fundacja FOR) – podsumowanie realizacji kampanii,

Kuba Antoszewski (MB SMG/KRC) – omówienie wyników badań dotyczących postrzegania kampanii,

Jarosław Zbieranek (Instytut Spraw Publicznych) – przedstawienie postulatów zmian w prawie wyborczym,

Adam Markuszewski
(Centrum Edukacji Obywatelskiej) – omówienie wyzwań związanych z realizacją akcji profrekwencyjnych w szkołach, wynikających z obecnego prawa wyborczego.

Justyna Stańczuk-Sturgólewska (Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji w imieniu Koalicji na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością) – przedstawienie propozycji zmian w ordynacji wyborczej umożliwiających udział w wyborach osobom niepełnosprawnym.

Zapraszamy do włączenia się w dyskusję nad kształtem polskiego prawa wyborczego, od którego w dużej mierze zależy poziom frekwencji w kolejnych wyborach.

Będziemy wdzięczni za potwierdzenie udziału:
Emilia Legieta, e-mail: [email protected]. , tel. 022 427 40 11, kom. 691 232 993.