Pomiń menu

Nowa Dęba – nie będzie debaty

 W dniu 10.04.2007r. w rozmowie telefonicznej z p. wice Burmistrzem zostaliśmy poinformowani o nie wyrażeniu zgody na udział w programie i debacie. Argumentem jaki przytoczył p. wice Burmistrz  na odmowę  był powód wzięcia udziału w Akcji  Towarzystwa Wspierania Inicjatyw Społecznych "Inicjatywa", który brzmi następująco: "W związku z dużymi obietnicami przedwyborczymi i małym prawdopodobieństwem ich realizacji".

Dziwi fakt odmowy ponieważ spotkanie takie dawało szanse Burmistrzowi aby to uzasadnienie obalić wypełnieniem deklaracji i udowodnieniem, że obietnice przedwyborcze nie były puszczaniem słów na wiatr.

W tym wszystkim nie spotkanie jest najważniejsze, nie wypełnienie deklaracji ale czyny, które ukażą prawdomówność przedwyborczą.

Mieliśmy zorganizować spotkanie z mieszkańcami bez udziału p. Burmistrza i przesłać na jego ręce pismo z bolączkami i oczekiwaniami mieszkańców ale po rozmowach z paroma osobami stwierdziliśmy, że mogłoby to być odebrane jako jakaś walka polityczna . W związku z tym zrezygnowaliśmy z tego.

Zresztą Burmistrz wie co mieszkańcy oczekują od niego i czego pragną.

Nie mogąc wypełnić pierwszego zadania nie rezygnujemy jednak z udziału w Akcji "Masz głos-masz wybór". Będziemy monitorować poczynania p. Burmistrza na podstawie jego obietnic przedwyborczych.

Udział w tej akcji ukazał nam, że mieszkańcy nie wpełni zdają sobie sprawę, że mogą mieć jakiś wpływ na to co jest robione w gminie i na to co będzie robione. Niektórzy uważają, że ich rola kończy się na głosowaniu w dniu wyborów.

A może spróbować zmobilizować tych mieszkańców do aktywniejszego uczestnictwa w życiu gminy.

Jest to dziedzina , która wymagać będzie bardzo dużo pracy a której również się podejmiemy.

Towarzystwo Wspierania Inicjatyw Społecznych