Pomiń menu

V edycja Programu Liderzy PAFW

15 MIESIĘCY NA LIDERSKI ROZWÓJ
Rozpoczyna się rekrutacja do V edycji najbardziej unikalnego programu rozwojowego dla liderów społeczności lokalnych.

Rozwijają swoje organizacje. Startują w wyborach samorządowych. Angażują swoje lokalne społeczności i wpływają na ich rozwój. To dotychczasowi absolwenci Programu Liderzy PAFW. Chcesz do nich dołączyć? Zgłoś się do V edycji Programu. Czekamy do 15 stycznia 2009.

Program „Liderzy PAFW” to program rozwojowy skierowany do osób, które działają na rzecz swoich środowisk, dostrzegają w nich potrzeby zmian i wiedzą, że aby ich dokonać, muszą zacząć od zmieniania samych siebie.

Tym, co czyni program wyjątkowym jest indywidualne podejście do każdego z uczestników, odniesienie do ich pracy, środowiska i codzienności i bardzo praktyczny charakter.
Po raz pierwszy w życiu doświadczam „edukacji szytej na miarę”. Dodam – moją indywidualną miarę. W centrum zainteresowania realizatorów programu są moje potrzeby, mój rozwój, moje plany. (Joanna Ciechanowska-Barnuś, liderka IV edycji)

Siła Programu opiera się na relacjach. Jego istotą jest spotkanie – z tutorem i innymi liderami. Uczestnik korzysta z doświadczenia tutora i jego inspiracji, by rozwinąć swoje działania. W spotkaniu z innymi liderami poznaje podobnych sobie, czerpie siłę z wymiany doświadczeń, pomysłów.

Program trwa 15 miesięcy i wykorzystuje różnorodne metody edukacyjne. Uczestnicy indywidualnie pracują z tutorem, biorą udział w cyklu czterech szkoleń i warsztatów, korzystają z funduszu rozwojowego, uczestniczą w wizytach studyjnych w wybranych organizacjach. Po zakończeniu programu pozostają z nami w ramach programu „Alumni” stworzonego dla absolwentów.

Co osiągamy?
Uczestnicy wzmacniają i rozwijają swoje kompetencje liderskie. Po zakończeniu Programu znają swoją role w społeczności i wiedzą, jak je realizować. Potrafią planować swój rozwój jako lidera.
Skutecznie komunikują się z otoczeniem, wiedzą, jak zaangażować ludzi i zmotywować ich do działania, potrafią budować zespół.
Wiedzą, jak rozpoznawać potrzeby społeczności lokalnej, planować w niej zmiany
i skutecznie je przeprowadzać.

Uczestnicy wzmocnili swoje pozycje w środowiskach lokalnych:
– założyli nowe organizacje,
– 25 z nich z powodzeniem startowało w wyborach samorządowych, w tym dwóch zostało burmistrzami,
– zostali laureatami ogólnopolskich konkursów: Pro Publico Bono, Akcja Akacja, Barwy Wolontariatu,
– zmienili miejsca pracy, na dające większe możliwości wpływu na rozwój społeczności.

W dotychczasowych, czterech edycjach Programu:
– wzięło udział 240 uczestników, powstało 240 Indywidualnych Ścieżek Rozwoju,
– przygotowaliśmy 41 doświadczonych, często wybitnych działaczy społecznych – w tym ministrów, posłów, prezydentów miast, założycieli i liderów największych organizacji pozarządowych, wybitnych nauczycieli, dyrektorów szkół – do pełnienia roli tutora.

Jeśli…
· działasz w swojej społeczności lokalnej,
· realizowałeś projekty w ramach programów Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności
· chcesz zmienić coś w swoim środowisku,
· chcesz się rozwijać jako lider
…zapraszamy Cię do udziału w programie

Czego oczekujemy od kandydatów?
Wiemy już, że Program jest skuteczny, jeśli wynika ze świadomej decyzji uczestnika – chcę się rozwijać jako lider. Udział w nim jest wymagający. Zależy nam na uczestnikach, którzy w pełni wykorzystają możliwości, które daje program:
– mają gotowość do pracy nad swoim rozwojem liderskim i planowania go, chcą się zmieniać;
– mają czas, by co miesiąc spotkać się z tutorem i wziąć udział w czterech kilkudniowych warsztatach

Jak się zgłosić?
Kandydaci na uczestników powinni się zgłaszać, korzystając z formularza on-line dostępnego na stronie www.liderzy.pl. Zgłoszenia przyjmujemy do 15 stycznia 2009 r.

Szukamy także tutorów
Tutorami są osoby prowadzące aktywną działalność na rzecz społeczeństwa obywatelskiego, mające w niej osiągnięcia i potrafiące dzielić się wiedzą i doświadczeniem z innymi. Pracując z liderami, sprawdzają się w nowej roli i poznają wyjątkowych ludzi. Uczą się nowych metod pracy, uczestniczą w kursie tutoringu. Korzystają z superwizji i doradztwa.

Dołączenie do wyspecjalizowanej grupy tutorów wspierających rozwój liderów społeczeństwa obywatelskiego to szansa na:
· udział w unikalnym w Polsce programie rozwoju liderów,
· możliwość sprawdzenia się w zupełnie nowej roli, 
· poznanie nowej metody pracy i zdobycie cennych kompetencji,
· możliwość własnego rozwoju w grupie ciekawych, otwartych osób,
· dzielenie się swoim doświadczeniem.

Aby dowiedzieć się więcej o roli tutora kliknij tutaj. (http://www.liderzy.pl/img/aedbb9c4.pdf)

Aby zgłosić się do roli tutora w Programie Liderzy PAFW należy wypełnić pobrany ze strony www.liderzy.pl  formularz i do 5 stycznia wysłać go na adres [email protected]

Szczegółowych informacji udziela:
Maria Makowska: tel. (22) 556 82 64; e-mail: [email protected]