Pomiń menu

Konkurs Ambasady USA: "Demokracja to…"

 

Prezentujemy informację o konkursie na film pod tytułem "Demokracja to…", jaki ogłosiła Ambasada USA oraz YouTube. Można nań zgłaszać krótkie filmy video rozwijające zdanie będące tytułem konkursu.

Poniżej treść ogłoszenia o konkursie:

“Demokracja to…”
Konkurs Filmów Wideo
Termin: 31 stycznia 2009

Nagroda główna:
· Pokaz Twojego filmu na gali Motion Picture Association of America
· Opłacona podróż do Waszyngtonu DC, Nowego Jorku i Los Angeles
· Spotkania z filmowcami, mediami i działaczami na rzecz demokracji

Amerykański Departament Stanu i YouTube zapraszają do zgłaszania krótkich filmów wideo, które będą ilustrowały rozwinięcie zdania “Demokracja to …” do dnia 31 stycznia 2009r.  Laureaci światowego konkursu filmów wideo, po jednej osobie z każdego kontynentu, pojadą do USA.  Zwycięski film zostanie pokazany na wielkim ekranie podczas galowych uroczystości we wszystkich trzech miastach. Gospodarzem uroczystości, które odbędą się w październiku 2009r. w Hollywood i Nowym Jorku będzie Directors Guild of America a w Waszyngtonie Motion Picture Association of America. Laureaci spotkają się z filmowcami, działaczami na rzecz demokracji i innymi osobami zainteresowanymi usłyszeniem waszej historii.  

Trzy filmy wideo z Polski zostaną wybrane i wysłane na półfinały europejskie. Główna nagroda zostanie przyznana na podstawie ogólnoświatowego głosowania na YouTube.  Najlepsze polskie filmy będą pokazywane w Polsce w lutym i marcu 2009r., a trzy prace półfinałowe zostaną wybrane podczas New Media/New Democracy Forum w Fabryce Trzciny w Warszawie w marcu 2009r.

Uczestnicy muszą mieć ukończone 18 lat.  Filmy wideo mogą trwać do 3 minut, muszą być po angielsku lub mieć angielskie napisy muszą być rozwinięciem wyrażenia „Demokracja to …” Szczegółowy zasady uczestnictwa w konkursie można znaleźć w języku angielskim i polskim na stronie ambasady USA: poland.usembassy.gov

www.youtube.com/democracychallenge
www.videochallenge.america.gov