Pomiń menu

Burmistrz Pyrzyc zbuduje centrum wodne

 Burmistrz Pyrzyc zapowiada, że mimo braku zgody rady zbuduje Centrum Rehabilitacji, Sportów Wodnych i Rekreacji. Kazimierz Lipiński, burmistrz Pyrzyc ma poparcie mieszkańców miasta, którzy są zdziwieni postawą radnych gminnych.

 – Dajmy szansę sobie i Pyrzycom – napisała Alicja Pniewska, gdy dowiedziała się o decyzji radnych. – Radni powinni poprzeć burmistrza w jego staraniach o powstanie Centrum Wodno-Rekreacyjnego. Jest to niepowtarzalna szansa dla naszego regionu i ludzi tu zamieszkujących. Powstanie kompleksu obiektów sportowych uczyni Pyrzyce jeszcze bardziej atrakcyjnym regionem i zwiększy zainteresowanie turystów, w tym tych zagranicznych.

Na ostatniej radzie burmistrz próbował do centrum przekonać radnych. Zaproponował anulowanie styczniowej uchwały radnych o budowie pływalni krytej przy Publicznym Gimnazjum w Pyrzycach, która służyłaby tylko uczniom. Jej uchylenie dawałoby podstawy prawne do przyjęcia nowej o budowie centrum wodnego. Radni jednak nie zgodzili się. Burmistrz zapowiedział, że broni nie złoży.

– To jest zbyt duża szansa dla Pyrzyc, by ulec partykularnym interesom radnych – stwierdził krótko.

– W imieniu uczniów Zespołu Szkół nr 1 im. Noblistów Polskich w Pyrzycach zwracamy się do burmistrza z prośbą o niezaniechanie pomysłu wybudowania kompleksu basenowego przy ulicy Basenowej – to apel skierowany do burmistrza przez samorząd uczniowski ZS 1, podpisany w imieniu uczniów przez Kaję Kiełpińską, Łukasza Mroczka, Olę Tomaszewicz, Dawida Zegadłowicza i Martę Łągiewczyk. – Czujemy się związani z naszym miastem i każdy pomysł mądrej i pożytecznej inwestycji budzi nasz prawdziwy entuzjazm.

Opinii wspierających ideę budowy kompleksu wodno-rekreacyjnego jest znacznie więcej. Ciekawe, kto zwycięży – mieszkańcy Pyrzyc czy radni gminni, z których część nie jest nawet mieszkańcami miasta, choć o nim decydują.

(gs24.pl) http://www.pyrzyce.infoabc.pl/

International Club Kiwanis Pyrzyce