Pomiń menu

Inicjatywa RAZEM ’89

 

Powstała Inicjatywa  RAZEM 89 – otwarta platforma działania, do której zapraszamy wszystkich, którzy chcą włączyć się w obchody dwudziestej rocznicy przemian 1989 roku.

Zapraszamy do współpracy organizacje pozarządowe, samorządy, firmy, szkoły, biblioteki, domy kultury, grupy młodzieżowe – wszystkich, którzy chcą być RAZEM.

Fundacja im. Stefana Batorego organizuje w ramach Inicjatywy RAZEM ’89 konkurs dotacyjny na działania związane z rocznicą wydarzeń 1989 roku. Szczegóły tutaj: http://www.batory.org.pl/obywatelskie/obywatel2009.htm.

Zobacz stronę Inicjatywy: www.razem89.pl

Rok 1989 to ciąg niezwykle ważnych wydarzeń – rozmowy przy Okrągłym Stole, pierwsze częściowo wolne wybory, powołanie pierwszego niekomunistycznego rządu, odrodzenie się prawdziwego samorządu, przemiany gospodarcze a przede wszystkim – odzyskanie wolności. Rok 1989 odmienił los – zbiorowy i osobisty – nas wszystkich, miał też decydujący wpływ na wydarzenia w całej Europie. Możemy i chcemy cieszyć się z tego, co wtedy i w ciągu kolejnych lat udało nam się osiągnąć. Ten sukces był efektem wysiłków, pracy, entuzjazmu i zaangażowania tysięcy ludzi, dlatego chcemy, żeby powszechna była dzisiaj radość i duma.

Chcemy aby 4 czerwca był radosnym świętem wygranej wolności. Pokazując drogę naszym sąsiadom zaczęliśmy historyczny proces w Europie. Udało nam się dlatego, że potrafiliśmy się porozumieć i działać razem.

Bądźmy RAZEM i teraz.

Wiemy, że wiele organizacji i instytucji już coś przygotowuje lub chciałoby przygotować – proponujemy współpracę. Czekamy na informacje, zarówno o tym, co zamierzacie robić, jak i o tym, czego potrzebujecie, by coś zrobić. Niech to będzie nasze wspólne dzieło.

Na stronie www.razem89.pl zamieszczamy informacje o tym, co i gdzie się dzieje. Piszemy o Waszych projektach. Przedstawiamy też nasze pomysły, proponujemy scenariusze wydarzeń, konkursy, debaty, przypominamy o najważniejszych wydarzeniach.

Dołączcie do nas!

Inicjatywa RAZEM 89