Pomiń menu

Tylko do 1 października czekamy na zgłoszenia do Szkoły Moderatorów!

Spotkania, dyskusje, debaty – ich prowadzenie w lokalnym środowisku nie zawsze jest łatwym zadaniem. Wymaga umiejętności, które każdy jednak może rozwinąć. Zatem do dzieła!  Czekamy na Was!

Program Szkoły Moderatorów został przygotowany przez doświadczone trenerki Katarzynę Czaykę- Chełmińską i Agnieszkę Szelągowską ze Szkoły Liderów. Opiera się zarówno na ćwiczeniach grupowych, jak i na pracy indywidualnej.

Uczestnicy kursu zdobędą umiejętności niezbędne do moderowania spotkań. Poznają: techniki kontroli emocji własnych i grupy; sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach; sztukę zadawania pytań; zasady współpracy z publicznością i mówcami. Przećwiczą prowadzenie spotkania minuta po minucie.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc pierwszeństwo udziału, mają uczestnicy, którzy regularnie dodają aktualności na stronę www.maszglos.pl oraz są w stałym kontakcie z koordynatorem realizowanego w ramach akcji MGMW zadania.

Aby wziąć udział w Szkole Moderatorów wypełnij ankietę TUTAJ i odeślij na adres [email protected]

Zgłoszenia przyjmujemy do 1 października.

Szkoła Moderatorów rozpoczyna się 11 października o godzinie 12.00 (wyjazd autokarem z Warszawy około godziny 11.00), a kończy się 14 października około godziny 13.00.

Organizatorzy szkolenia pokrywają koszt noclegu i wyżywienia, ale nie zwracają kosztów podróży.

Pierwsza Szkoła Moderatorów odbyła się jesienią 2011. Brało w niej udział 25 uczestników akcji Masz Głos, Masz Wybór.  Oto ich opinie:

Katarzyna Kaszuba, Mława: „doskonała wymiana doświadczeń, nowa wiedza i tyle studiów przypadków, ilu uczestników – innymi słowy, praktyka wsparta solidną teorią i wzajemnym uczeniem się.”

Jakub Placha, Lubasz: „Kompetencje zdobyte w trakcie trwania Szkoły Moderatorów wykorzystuję w kontakcie z władzami – najczęściej korzystam z modułu „ Jak rozmawiać z władzami?”.” 

Beata Gozdal, Ostrówek: „Mieszkańcy sami się do mnie zgłaszają, proponując poprowadzenie spotkania na ważny społecznie temat”

Barbara Tkaczuk, Nysa: „Wiedza zdobyta w czasie trwania Szkoły Moderatorów pomaga w kontaktach z władzą i lokalnym środowiskiem.”

Rafał Łęczyński, Kalwaria Zebrzydowska: „Świetnie prowadzone warsztaty, które pozwoliły dostrzec inne odcienie potrzeb ludzkich i sposób by zrozumieć, że każdy człowiek jedną myśl potrafi wyrazić na sto sposobów. Każde szkolenie było wartością dodaną, która procentuje z każdym dniem.”

Zuzanna Markiewicz, Środa Wielkopolska: „Szkoła Moderatorów uczy jak opanować wielokrotnie rodzący się podczas burzliwych spotkań chaos oraz swój własny stres.”