Pomiń menu

Tour de Masz Głos

Lubimy oczywiście pracować w naszym biurze, obmyślając razem plan działań, aktualizując stronę, na którą dodajecie wiadomości z Waszych miejscowości czy przygotowując tegoroczną galę wręczenia nagrody Super Samorządu (o czym piszemy, żeby przypomnieć wam, że warto o nią walczyć). Czasem jednak lubimy też z biura wyjść albo nawet gdzieś dalej wyjechać, do czego na szczęście pracując w Masz Głos, Masz Wybór też mamy okazję. Oto przed Wami nowy dział naszego newslettera – doniesienia z maszgłosowych wyjazdów “w Polskę”.

Etap Żmigród

stowarzyszenie na rzecz integracji żmigród320 lipca członkini zespołu Masz Głos, Masz Wybór – Zofia Nawrocka, koordynatorka działań promocyjnych, odwiedziła działające w Żmigrodzie Stowarzyszenie Na Rzecz Integracji Społecznej im. św. Jadwigi Ślaskiej, które już od kilku lat z sukcesami bierze udział w naszej akcji. W zeszłych latach Stowarzyszeniu udało się ulepszyć kontakt między radnymi a mieszkańcami poprzez organizowanie kawiarenek obywatelskich, dzięki wysiłkom Stowarzyszenia udało się także wprowadzić w Żmigrodzie budżet obywatelski. Podczas lipcowego spotkania z Andrzejem Wiewiórą i Pawłem Goliczem ze Stowarzyszenia rozmawialiśmy o ich tegorocznym działaniu – poprawie funkcjonowania placówek kultury.

Etap Woodstock

stoiskoNa przełomie lipca i sierpnia przedstawiciele akcji Masz Głos, Masz Wybór odwiedzili Przystanek Woodstock odbywający się w Kostrzynie nad Odrą. Nasze stoisko stanęło w strefie organizacji pozarządowych w Domu bez Hejtu, w którym prezentowały się między innymi organizacje sprzeciwiające się mowie nienawiści, promujące równość i tolerancję, a także organizacje migranckie. Z zespołu Masz Głos, Masz Wybór na Przystanek pojechali Dariusz Kraszewski, koordynator działania Budżet obywatelski, oraz Zofia Nawrocka, koordynatorka działań promocyjnych. Wspierali nas także uczestnicy akcji – Krzysztof Jasiński z inicjatywy Miasto Lepsze dla Ludzi z Łańcuta i Ewa Samsel z portalu Twojglos.info ze Świebodzina. Na stoisku można było dowiedzieć się więcej o Akcji oraz poznać narzędzia, które można wykorzystywać, by zmieniać swoje otoczenie. Udział w quizie gwarantował wygraną akcyjnych gadżetów i choć pytania bywały trudne, zawsze można było liczyć na podpowiedź (nawet w formie kalamburów!).