Pomiń menu

Webinarium: „Raport o stanie gminy – nowy obowiązek władz lokalnych”

Webinaria
Webinarium: „Raport o stanie gminy – nowy obowiązek władz lokalnych”

Zapraszamy serdecznie na kolejne webinarium w ramach akcji Masz Głos. Odbędzie się ono w poniedziałek, 15 kwietnia, o 18:30, a tematem internetowego szkolenia będzie raport o stanie gminy, czyli dokument, którego stworzenie jest nowym obowiązek władz lokalnych.

Obowiązek raportowania wszedł w życie z początkiem obecnej kadencji władz samorządowych. Pierwsze raporty mają zostać przedstawione radom do końca maja. Warto zastanowić się, jakie informacje mogą i powinny znaleźć się w raportach rocznych, aby zapewnić radnym, a także mieszkankom i mieszkańcom wiedzę na tematy istotne dla funkcjonowania lokalnej wspólnoty.

Podczas webinarium dowiecie się:

  • czym jest raport o stanie gminy?
  • kto odpowiada za jego przygotowanie i w jaki sposób jest przyjmowany?
  • jakie informacje powinny się w nim znaleźć?
  • jak jako mieszkanki i mieszkańcy możemy wpływać na jego kształt i brać udział w debacie na jego temat?
  • jakie wzorce i inspiracje dotyczące przygotowania raportu o stanie gminy warto promować wśród osób zasiadających w organach władz lokalnych?

Aby wziąć udział w webinarium, należy zarejestrować się pod poniższym linkiem:

Zarejestruj się na webinarium

…a następnie w poniedziałek, 15 kwietnia o 18:30 wejść na webinarium klikając na link otrzymany w e-mailu potwierdzającym rejestrację.

 

Webinarium poprowadzi:

Dawid Sześciło – doktor nauk prawnych, adiunkt w Zakładzie Nauki Administracji na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ekspert organizacji pozarządowych, autor licznych publikacji z zakresu prawa publicznego, wyborczego, praw człowieka i zarządzania publicznego.

 

Zapraszamy także do zapoznania się z materiałami na temat raportu o stanie jednostki samorządu terytorialnego opublikowanymi przez Fundację Batorego: