Pomiń menu

Webinarium: Sieć Przyjaciół Drzew – jak możemy interweniować na rzecz drzew i wspierać się w tym temacie?

Webinaria
Webinarium: Sieć Przyjaciół Drzew – jak możemy interweniować na rzecz drzew i wspierać się w tym temacie?

Zależy Ci na zielonej infrastrukturze Twojej miejscowości? Wiesz, jak ważnym jej elementem są drzewa i jak bardzo potrzebują teraz wsparcia? Zgłoś się na bezpłatne webinarium o tym, co możesz zrobić dla utrzymania i ochrony drzew.

Temat ochrony drzew jest wyzwaniem w czasach kryzysu klimatycznego, ale też w kontekście praktyk gospodarowania zieloną infrastrukturą naszych miast i miejscowości. Podczas webinarium opowiemy, co mieszkańcy mogą zrobić w sprawie drzew, jakie mają realne możliwości angażowania się w ten temat. Bliżej przyjrzymy się:

  • działaniom na rzecz ochrony drzew na przykładzie doświadczeń Fundacji EkoRozwoju z Wrocławia;
  • co każdy może zrobić na rzecz drzew? Jak skutecznie je chronić? Rola organizacji społecznych i każdego mieszkańca na przykładzie podjętych interwencji;
  • korzystaniu z dostępu do informacji o środowisku – praktyczne wskazówki dla osób fizycznych;
  • kwestii wniosków o nałożenie kary za uszkodzenia i zniszczenia drzewa.

Udział w webinarium jest bezpłatny. Wystarczy zarejestrować się pod poniższym linkiem:

Zarejestruj się na webinarium

…a następnie w czwartek, 30 stycznia o 19:00 wejść na webinarium, klikając na link otrzymany w e-mailu potwierdzającym rejestrację.

Webinarium poprowadzi:

Magdalena Berezowska-Niedźwiedź – od 2005 zaangażowana w realizację projektów dotyczących zrównoważonego rozwoju, ochrony przyrody i społeczeństwa obywatelskiego. Szczególnie związana z ochroną drzew – działaniami związanymi z ochroną zagrożonych siedlisk oraz gatunków; wpółpracuje przy realizacji projektów takich jak „Strażnicy Natury 2000”, „Na straży drzew”, „Obywatel na straży drzew”. Prowadzi też działania na rzecz angażowania innych w poznanie, docenienie roli drzew oraz ich ochronę. Na co dzień jest edukatorką w EkoCentrum Wrocław. Z zamiłowania (i z wykształcenia) przyrodnik oraz Certyfikowany Inspektor Drzew.