Pomiń menu

Mówią o Akcji

„Nie ma demokracji bez społeczeństwa obywatelskiego. Chcemy, by obywatele poczuli, że coś od nich zależy, że mają wpływ na rzeczywistość. Demokracja to jest system dla ludzi, dla obywateli, dla tych, którzy tworzą wspólnotę” – fragment przemówienia premiera Jerzego Buzka, wygłoszonego podczas gali Super Samorząd 2016.

„Razem z mieszkańcami staramy się doprowadzić do tego, by przestrzeń była jak najlepsza, jak najwygodniejsza. Przede wszystkim dla mieszkańców – bo miasto jest mieszkańców” – Stowarzyszenie Rozwoju Inspiracje i grupa Słupia dla Słupszczan ze Słupska, laureaci nagrody Super Samorząd 2016 za działania w przestrzeni publicznej, wypowiedź po gali Super Samorząd 2016.

„Władze muszą być otwarte, bo są dla mieszkańców, miasto jest dla mieszkańców”- Stowarzyszenie EZG ze Zgierza, laureaci nagrody Super Samorząd 2016 za wprowadzenie i promocję budżetu obywatelskiego, wypowiedź po gali Super Samorząd 2016.

„Bez samorządu nie byłoby tego, co się dzieje, ale bez mieszkańców nie byłoby samorządu!” – Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Bercin im. Jakuba Wojciechowskiego, laureat nagrody Super Samorząd 2016 za wprowadzenie i promocję budżetu obywatelskiego, wypowiedź po gali Super Samorząd 2016.

„Dostrzegam czasami samotność wśród radnych, którzy chcą do czegoś ludzi przekonać i my możemy być takim przekaźnikiem” – grupa nieformalna Miasto Obywatelskie Lubartów, laureat nagrody Super Samorząd 2016 za budowanie współpracy mieszkańców i mieszkanek z władzami, wypowiedź po gali Super Samorząd 2016.

„Bo władze samorządowe bez mieszkańców to wypaczenie samorządu”- Miejsko-Gminna i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kazimierzy Wielkiej, laureat nagrody Super Samorząd 2016 za dostosowywanie swoich działań do potrzeb mieszkańców i mieszkanek, wypowiedź po gali Super Samorząd 2016.