Pomiń menu

Zróbmy to razem! 2013

Biblioteka zamykana jest za wcześnie? – zmieńmy godziny otwarcia! Dom kultury prowadzi nudne i nieatrakcyjne dla nas zajęcia? – zaproponujmy inne i razem stwórzmy nowy program. W szkolnej stołówce źle karmią? – zmodyfikujmy menu. Możemy też zakazać wjazdu rowerom do parku lub… znieść ten zakaz, przesunąć trasę linii autobusowej, a nawet decydować o godzinach pracy urzędu. Damy radę, to wcale nie jest takie trudne! A nikt inny nie wie lepiej czego potrzebujemy.
Dla kogo?
 
Dla osób, które dostrzegają konkretny problem w funkcjonowaniu najbliższej rzeczywistości i chciałyby się z nim zmierzyć. Zapraszamy zarówno mieszkańców miast, miasteczek, jak i wsi.
 
 
 

Co się wydarzy?
 
Pokażemy Wam krok po kroku, jak nawiązać skuteczną współpracę ze wszystkimi zainteresowanymi stronami, aby wspólnie rozwiązać sprawę, która Was gnębi. Będziecie mogli skorzystać z wypróbowanego scenariusza działań oraz naszej bezpośredniej pomocy. W ciągu kilku miesięcy rozpoznacie problem (co i dlaczego nam przeszkadza? kogo jeszcze to dotyczy? jak dojść do rozwiązania?), zainteresujecie nim lokalną społeczność, media oraz władze. Znajdziecie sojuszników oraz zbudujecie zespół, który wypracuje rozwiązanie akceptowane przez większość mieszkańców. Dzięki współpracy z władzami, doprowadzicie do realnej zmiany i poprawicie Wasze codzienne życie!
Co oferujemy?
 

współpracę z doświadczoną organizacją – Pracownią Zrównoważonego Rozwoju, która od 2007 roku pomaga budować nowoczesne i aktywne społeczności, uczy dialogu oraz dobrego rządzenia w samorządach,
kontakt mailowy, telefoniczny, a nawet wizytę u Was,
porady eksperta,
materiały pomocnicze oraz wzory niezbędnych pism,
materiały promocyjne (m.in. afisze, długopisy), które będziecie mogli wykorzystać podczas realizacji zadania,
szansę na przeszkolenie i możliwość otrzymania mikrograntu na drobne wydatki,
oficjalne wsparcie akcji Masz Głos, Masz Wybór – z nami działa się łatwiej!

 
Tutaj znajdziesz scenariusz zadania “krok po kroku”
Zarejestruj się już dziś i dołącz się do akcji
Jeśli masz już konto, zaloguj się i wybierz zadanie
Kontakt do koordynatorów:

Członkowie grupy

Ta grupa jest prywatna. Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem i złożyć podanie o członkostwo aby dołączyć.