Pomiń menu

Szkolenie w Łodzi

Szkolenie w Łodzi

Informacje o szkoleniu:

Data rozpoczęcia: 21 września 2019, godz. 11:00Data zakończenia: 21 września 2019, godz. 18:30Adres: Łódzkie Centrum Obywatelskie, ul. Narutowicza 8/10, Łódź Edycja: 2019/2020Województwo: łódzkie

Szkolenie składa się z dwóch części:

  • moduł 1: Jak zacząć działać lokalnie? Jak może pomóc Ci w tym akcja Masz Głos?

W części 1. omówimy, jak w ogóle zacząć działać lokalnie, w jaki sposób zabrać się do tego – przećwiczymy pierwsze kroki budowania wsparcia dla swoich pomysłów, określania potencjału najbliższego otoczenia. Przedstawimy też, jakie wsparcie zaangażowanym lokalnie daje udział w akcji Masz Głos.

Moduł 1. rozpoczyna się o 11.00

  • moduł 2: Nowoczesna technologia i darmowe narzędzia dla promocji inicjatyw obywatelskich

W część 2.  pokażemy i omówimy możliwości, jakie daje korzystanie z nieodpłatnych aplikacji i programów, m.in. Canva, IrfanView, przy tworzeniu grafik promocyjnych (ulotek, plakatów i broszur, grafik na FB) i obróbce zdjęć. Będziemy ćwiczyć, jak wykonywać za pomocą tych narzędzi materiały potrzebne do promocji inicjatyw i przedsięwzięć lokalnych, przygotowywanych przez organizacje pozarządowe.

Ze względów organizacyjnych prosimy, aby uczestniczki/uczestnicy przybyły/li na szkolenie z własnym sprzętem komputerowym typu notebook; pozwoli to na efektywną pracę bezpośrednio na programach.

Moduł 2. rozpoczyna się o 13.30

Szkolenie prowadzą:

Iwona Janicka – koordynatorka regionalna akcji Masz Głos, członkini Zarządu Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych, prezeska Fundacji Aktywności Lokalnej, członkini różnych ciał doradczych i konsultingowych; absolwentka Szkoły Liderów prof. Z.A.Pełczyńskiego, studiów podyplomowych z zakresu samorządu na Uniwersytecie Warszawskim oraz kier. finansów i polityki pienieżnej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu

Adrian Skoczylas – politolog, animator społeczny i młodzieżowy, koordynator projektów edukacyjnych i kulturalnych, od 10 lat w organizacjach pozarządowych (prezes Stowarzyszenia EZG).
Aby wziąć udział w szkoleniu, wypełnij formularz zgłoszeniowy

Podstawowe zasady udziału w szkoleniu:

  • udział jest bezpłatny, zapewniamy bezpłatne materiały edukacyjne;
  • liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń;
  • wypełnienie formularza zgłoszeniowego (kliknij w zielony obszar powyżej) jest równoznaczne z zadeklarowaniem obecności na spotkaniu.