Pomiń menu

Relacja z debaty podsumowującej

 16 października 2007 roku w Ratuszu na Rynku Stowarzyszenie „Działajmy dla Leszna” zorganizowało debatę podsumowującą z udziałem Prezydenta Miasta Leszna Tomaszem Malepszym.

Spotkanie odbyło się w ramach ogólnopolskiej akcji „Masz głos Masz wybór” i było podsumowaniem i sprawozdaniem z deklaracji prezydenckiej podpisanej w kwietniu tego roku.

Akcja ta połączona została z happeningiem zachęcającym do udziału mieszkańców w wyborach parlamentarnych w ramach akcji 21 pazdziernika.pl. W godzinach porannych członkowie Stowarzyszenia chodzili po ulicach miasta zachęcając mieszkańców do udziału w wyborach oraz do włączania się w akcję Masz głos Masz wybór, poprzez aktywny udział w debacie.

Debata rozpoczęła się krótko po 17.00. Oprócz gościa specjalnego Prezydenta Tomasza Malepszego na spotkanie przybyli też przewodniczący Rady Miasta Leszna Piotr Olejniczak oraz radni obecnej kadencji. Było też liczne grono dziennikarzy prasy lokalnej. Frekwencja mieszkańców podczas spotkania nie była imponująca. Prezydent krótko odniósł się do bieżących wydarzeń oraz podsumował szczegółowo efekty realizacji zobowiązań spisanych wobec mieszkańców w deklaracji.

Moderator spotkania przedstawił krótko cele i charakterystykę Akcji Masz głos Masz wybór. Następnie odbyła się prezentacja na temat monitoringu, kapitału społecznego oraz emisja spotów wyprodukowanych w ramach kampanii społecznej pod hasłem „Zmień kraj, idź na wybory”.

Spotkanie zakończyło się wolnymi głosami i debatą z mieszkańcami. Efektem, której jest zaproszenie przez jedną z mieszkanek Prezydenta Tomasza Malepszego na „wizję lokalną” okolicy, którą zamieszkuje, aby pokazać wszystkie problemy dotykające dzielnicę.
 

Stowarzyszenie Działajmy Dla Leszna