Pomiń menu

Plany Grupy Społecznej Miasto Wspólne

 

Kolejna sesja Rady Miasta Skarżyska – Kamiennej jest wyznaczona na dzień 13 marca 2008. Z porządku obrad wynika, że jest to sesja pracowita, a stwierdzenie to opieram na podstawie ilości poruszonych tematów, których jest  ponad dwadzieścia.

W bieżącym roku mija 18 lat od pierwszych wyborów samorządowych przeprowadzonych w wolnej Polsce. Mieszkańcy Skarżyska tworząc wspólnotę samorządową na swoim terytorium przez pięć minionych kadencji samorządowych wybierali władzę na najniższym, ale nie najmniej ważnym szczeblu. Po 18 lat samorząd miasta stał się dojrzały i decyduje o kwestiach najbliższych naszej codziennej egzystencji. Czy pamiętamy sprawy do załatwienia, które mobilizowały nas do pójścia na wybory w listopadzie 2006 roku?  Czy pamiętamy składane obietnice przez osoby ubiegające się o mandat radnego? Ilu mieszkańców jest dumna z pracy społecznej wybranego radnego. Ludzie różnie komentują miniony okres oraz aktywność wybrańców do Rady Miasta. Raczej opinie nie są korzystne.

27 maja 1990 roku mówiliśmy: – za nami 45 straconych lat. Szkoda każdej następnej godziny. Nie ma centrali nie ma wytycznych bierność przestała się opłacać. Rozpoczęły się naprawdę polityczne i gospodarcze, społeczne i osobiste zmiany. To są fakty, ale na ile one zmieniły nasze miasto, na ile zaspokoiły nasze potrzeby. Na początku tej kadencji mówiło się o wybudowaniu Centrum, ale ten temat ucichł i nikt nie wie, co się dzieje z realizacją tego przedsięwzięcia. Następny temat, którego nikt nie porusza dotyczy rewitalizacji dzielnic Skarżyska Zachodniego, WWA, Kolonia Górna. Temat rozpoczęty rok temu i cisza. Miał powstać inkubator przedsiębiorczości i nikt na ten temat nie rozmawia publicznie. To jest przykład, że  przepływ informacji pomiędzy urzędem a obywatelem nie jest sprawny, a nawet można powiedzieć, że jest bardzo ograniczony.

I to jest zadanie dla Grupy Społecznej – Miasto Wspólne, która podejmuje wysiłek wypracowania sensownego programu informacyjnego. Chodzi o program informacyjny, który spowoduje, że informacja bedzie docierać do ludzi, a nie ludzie do informacji. 

Wojciech Markiewicz

Grupa Społeczna – Miasto Wspólne

Grupa Społeczna – Miasto Wspólne